Paulovi vybojovali bronz na WCT v USA!

29. 12. 2019

Aktuální mistři v párovém curlingu uzavřeli kalendářní rok ziskem bronzu na turnaji Světové curlingu v Charlotte, NC.

V základní části se hrála pouze tři utkání a Paulovi je všechny vyřešili jednoznačně: na úvod překonali Allison / Allison 13:1, poté porazili Poulin / Poulin 9:4 a nad Munich / Munich vyhráli poměrem 10:1. Díky tomu Paulová / Paul postoupili do playoff.

Ve čtvrtfinále se Paulovi utkali s americkým párem McKeown / Nickel. Toto utkání již bylo vyrovnanější, ale Češi vedli hned od prvního endu a o vítězství se připravit nenechali a zvítězili 5:4 a tím se postoupili dál. Semifinále, v němž se Češi utkali s dvojicí Bear / Stopera, však mělo odlišný průběh. Američané s výhodou uhráli trojku a hned ještě trojku ukradli a získali takový náskok, že jej již čeští hráči nedokázali stáhnout. Utkání nakonec skončilo 3:9. Zápas o bronz proti kanadskému páru Bouchard / Desjardins byl velmi prostý, jelikož soupeř utkání skrečoval a tím Zuzaně a Tomáši Paulovým věnoval bronz. Na všechna utkání se můžete podívat přes Youtube (i když v poměrně svérázném rozvržení). Turnaj nakonec vyhráli světoví vicemistři Peterman / Gallant.

Zuzana Paulová doplnila: „Turnaj měl hodně odlišnou atmosféru než na jakou jsme zvyklí. Všichni si to přijeli hlavně užít, byl to hodně přátelský a uvolněný turnaj, kde se hodně lišila úroveň týmů. V každé skupině byli jednoznační favoriti a jednoznačně slabší týmy. Pořádně jsme si zahráli vlastně až v playoff. Škoda, že nám to moc nešlo v semifinále, kdy jsme často končili v zadních kruzích, což se proti velmi přesným Američanům nemělo stát. Mrzí nás, že jsme si nezahráli finále, ale třeba to vyjde v Banff :)“

Paulová / Paul si tímto doplnili letošní sbírku cenných kovů z turnajů Světové curlingové tour – již mají zlato ze St. Gallennu a stříbro z Tallinnu.

Od 2. ledna budou Paulovi hrát zmíněný turnaj v Banff / Canmore v Kanadě.

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024