Paulovi vybojovali bronz na WCT v USA!

29. 12. 2019

Aktuální mistři v párovém curlingu uzavřeli kalendářní rok ziskem bronzu na turnaji Světové curlingu v Charlotte, NC.

V základní části se hrála pouze tři utkání a Paulovi je všechny vyřešili jednoznačně: na úvod překonali Allison / Allison 13:1, poté porazili Poulin / Poulin 9:4 a nad Munich / Munich vyhráli poměrem 10:1. Díky tomu Paulová / Paul postoupili do playoff.

Ve čtvrtfinále se Paulovi utkali s americkým párem McKeown / Nickel. Toto utkání již bylo vyrovnanější, ale Češi vedli hned od prvního endu a o vítězství se připravit nenechali a zvítězili 5:4 a tím se postoupili dál. Semifinále, v němž se Češi utkali s dvojicí Bear / Stopera, však mělo odlišný průběh. Američané s výhodou uhráli trojku a hned ještě trojku ukradli a získali takový náskok, že jej již čeští hráči nedokázali stáhnout. Utkání nakonec skončilo 3:9. Zápas o bronz proti kanadskému páru Bouchard / Desjardins byl velmi prostý, jelikož soupeř utkání skrečoval a tím Zuzaně a Tomáši Paulovým věnoval bronz. Na všechna utkání se můžete podívat přes Youtube (i když v poměrně svérázném rozvržení). Turnaj nakonec vyhráli světoví vicemistři Peterman / Gallant.

Zuzana Paulová doplnila: „Turnaj měl hodně odlišnou atmosféru než na jakou jsme zvyklí. Všichni si to přijeli hlavně užít, byl to hodně přátelský a uvolněný turnaj, kde se hodně lišila úroveň týmů. V každé skupině byli jednoznační favoriti a jednoznačně slabší týmy. Pořádně jsme si zahráli vlastně až v playoff. Škoda, že nám to moc nešlo v semifinále, kdy jsme často končili v zadních kruzích, což se proti velmi přesným Američanům nemělo stát. Mrzí nás, že jsme si nezahráli finále, ale třeba to vyjde v Banff :)“

Paulová / Paul si tímto doplnili letošní sbírku cenných kovů z turnajů Světové curlingové tour – již mají zlato ze St. Gallennu a stříbro z Tallinnu.

Od 2. ledna budou Paulovi hrát zmíněný turnaj v Banff / Canmore v Kanadě.

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024