Paulovi v Tallinnu postoupili do playoff!

26. 9. 2022

Jediní čeští curlingoví olympionici rozjeli tuto sezónu postupem mezi nejlepších osm párů na turnaji WCT v estonské metropoli.

Akce se hrála ve třech šestičlenných skupinách a Češi tu svou zvládli bez porážky. Úvodní souboj s Nory byl sice navzdory výsledku 10:6 vyrovnaný a rozhodly až finální kameny obou hráček, ale následovaly již jednoznačnější výhry 9:3 nad Litevci Jurkute / Rymeikis a 11:5 nad zkušenými Španěly Otaegi / Unanue. Dramatičtější byl zápas proti Maďarům Kalocsai-van Dorp / Kalocsai, v němž museli Češi v závěrečném endu s výhodou bez power play uhrát aspoň dvojku na extra end. Paulovým se povedla trojka, takže otočili a zvítězili 8:7. V tu chvíli již bylo playoff jisté, ale česká dvojice hrála ve svém posledním utkání ve skupině o lepší umístění. Soupeřem byli mladí domácí Madisson / Kukner. Utkání se rozjelo hodněbodovými zisky trojek a čtyřek. Paradoxně se menší zisk povedl až při power play. Estonci svou dvojkou jen snížili na 11:8. Naopak Češi svou power play vyplýtvali na pouze jednobodový zisk, který jim však do posledního endu přinesl čtyřbodový náskok. Estoncům se již nepodařili tolik bodů získat a utkání skončilo českou výhrou za stavu 12:8.

Paulovi tedy postoupili z prvního místa ve skupině do čtvrtfinále, kde na ně čekala norská dvojice Ramsfjell / Ramsfjell. Mimochodem Magnus Ramsfjell se svým mužským týmem vyhrál poslední Prague Classic. Utkání bylo velmi vyrovnané a šance se přelévaly mezi jednotlivými stranami. Začalo se po jedničkách. Pak Paulovi sice ukradli bod, ale Norové kontrovali ziskem tří bodů. Paulovi při power play uhráli dva body, avšak soupeři přetavili tu svou do tří bodů na výsledkové tabuli. Do posledního endu šli Češi s výhodou, ale s dvoubodovým mankem. Koncovka byla napínavá, bohužel se však Čechům podařilo získat jediný bod, což nestačilo a tak bohužel seveřanům podlehli 6:7, a s turnajem se museli rozloučit. „Každý postup ze skupiny se počítá, takže za čtvrtfinálové umístění jsme rádi, ač jsme samozřejmě mířili výše. Obzvlášť když jsme vloni turnaj vyhráli, tak by se nám obhajoba líbila. Ve čtvrtfinále jsme bohužel udělali řadu nevynucených chyb, určitě jsme nepředvedli náš top výkon, takže jsme museli před soupeřem smeknout. Z turnaje ale odjíždíme s poměrně dobrým pocitem. Pět výher a jedna porážka je slušný výkon,“ hodnotí Zuzana Paulová.

Podrobné výsledky naleznete na webu WCT.

Paulovi naznačují další plány: „Zase jsme se vrátili na rychlý led, což se nám v Kanadě zužitkuje. Do Kanady nejezdíme úplně běžně, takže bychom se chtěli ukázat v co nejlepším světle i zámořským divákům. Zároveň se těšíme na nově vznikající sérii grand slamů, která u kategorie mixed doubles oproti mužům a ženám chyběla. Zápasy by měly být přenášené přes platformu jednoho z hlavních kanadských sportovních kanálů CBC. Těšíme se hlavně na kanadské soupeře.“

Kanadská akce začíná v pátek 30. září.

 


Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024