Paulovi v Soči

27. 2. 2020

Česká jednička Paulová / Paul vyrazí před mistrovstvím světa na tři turnaje Světové tour. Prvním je International Mixed Doubles Sochi, který začíná 27. února. Za měsíc Paulovi odletí do Dumfries a o týden později do Bielu. Mistrovství světa se hraje od poloviny dubna v Kanadě.

Paulovi hráli v Soči loni, kdy těsně (s jedinou porážkou) nepostoupili ze skupiny. Letos se tam utká osmnáct dvojic ve třech skupinách. Z každé skupiny postoupí dva týmy a k nim se přidají dva páry ze třetích míst s nejlepším DSC.

Zuzana a Tomáš Paulovi jsou nyní na žebříčku Světové curlingové tour na šestém místě a jsou tak papírově nejsilnější dvojicí turnaje. Rusové sice zároveň hrají národní mistrovství, ale i tak je většina účastníků turnaje z Ruska. Hrají i jejich dva aktuálně nejlepší páry: Morozova / Goryachev (11. místo ve Světovém rankingu) a Fomina / Stukalsky (30. příčka). Jediným dalším neruským týmem jsou Kaare / Lill z Estonska. Harri Lill vyrazil do Soči s jinou partnerkou než jindy, ale jedná se o výjimečnou situaci. S Marií Turmann obhájil titul estonských mistrů a bude reprezentovat na MS.

Úvodní utkání českého páru začíná ve čtvrtek v 14.00 středoevropského času. Paulovi se v něm utkají s dvojicí Lukianchikova / Krapivin.

Závěrečný souboj ve skupině bude možné sledovat online. Utkání začne v sobotu ve 14.00 CET a český pár si v něm zahraje proti moskevské dvojici Strelkova / Zhukovsky.

Online výsledky

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024