Paulovi uzavřou rok v USA

26. 12. 2019

Česká párová jednička Zuzana Paulová / Tomáš Paul stráví poslední dny roku 2019 v Charlotte v Severní Karolíně, kde se zúčastní turnaje Světové curlingové tour Southern Mixed Doubles.

Southern Mixed Doubles 2019 Cashspiel
Logo turnaje

Turnaj se koná již pošesté. Zúčastní se 24 týmů, z nichž je osm domácích, jedenáct pochází z jiných měst v USA, čtyři páry přijíždí z Kanady a Paulovi jsou jedinou evropskou dvojicí.

Dle pořadí v aktuálním rankingu je papírově nejsilnějším právě český pár, který v rankingu drží čtvrtou příčku. Další je kanadský dvojice Peternman / Gallant, která je v rankingu aktuálně patnáctá, ale zároveň jsou to držitelé stříbra z mistrovství světa 2019. Nejúspěšnějším americkým párem v rankingu jsou Bear / Stopera, kteří jsou nyní osmnáctí. Tito dva ještě nedávno skipovali ženskou respektive mužskou reprezentaci na juniorském mistrovství světa.

Vloni vyhrál americký tým Stolt / Stolt, když překonal dvojici Shaw / Shaw. Vítězové se letos nezúčastní, ale stříbrný pár ano.

Týmy jsou rozděleny do šesti skupiny po čtyřech. Vítězové skupin postoupí do playoff spolu se dvěma dalšími páry dle celkového pořadí. Následuje klasické čtvrtfinále a další vyřazovací zápasy.

Češi jsou ve skupině s americkými dvojicemi Allison / Allison, Munich / Munich a Poulin / Poulin.

 

Úvodní zápas Paulových začíná v pátek 27. 12. v 19.30 středoevropského času, kdy se utkají s párem Allison / Allison. V Charlotte je o šest hodin méně.

V sobotu v 2.45 CET se Češi utkají s Poulin / Poulin, a základní část uzavřou v sobotu v 19.30 CET proti Munich / Munich. 

 

Online výsledky na CurlingZone zde

Sledujte přes Youtube tamního klubu

 

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024