Paulovi skončili v Bernu ve čtvrtfinále

3. 10. 2021

Paulová / Paul se i na tomto turnaji Světové tour probojovali do playoff. Ve čtvrtfinále však podlehli Švýcarům Rupp / Wunderlin.

Na turnaji se nehrálo ve skupinách, ale systémem 3KO. „3KO systém je na tour jedinečný,“ říká Zuzana Paulová, „hraje se jinak, když člověk dopředu moc netuší, kolik bude hrát zápasů a koho potká. Je to trochu jiný tlak.“

Paulovi otevřeli výhrou proti dvojici Niebur / Iseli. Hned v druhém utkání však prohráli a dál pokračovali v „béčkové cestě“. Porazili je Švédové Westman / Ahlberg. Shodou okolností je to jediný zápas české dvojice, který se natáčel. Záznam zhlédněte zde. Následovala tři utkání s různými průběhy, ale shodným výsledkem 6:5 pro český tým. I soupeři byli staří známí: Kapp / Muskatewitz, Kaldvee / Lill (Marie Turmann se v létě vdala) a Perret / Rios. Díky tomu Češi s bilancí 4:1 postoupili do playoff.

Čtvrtfinálovými soupeři byli Švýcaři Rupp / Wunderlin. Češi s nimi mají dobrou bilanci, tentokrát se jim však nedařilo a prohráli. „Ve čtvrtfinále nám to bohužel vůbec nevyšlo. Nedostávali jsme se do šancí a když už náhodou ano, tak jsme je nevyužili. Tentokrát zasloužená prohra, která nás mrzí. Náš celkový výsledek není samozřejmě špatný, kvalifikace do čtvrtfinále se počítá, ale chtěli jsme určitě víc,“ hodnotí Zuzana Paulová. Turnaj vyhráli Skaslien / Nedregotten, kteří ve finále porazili dvojici Perret / Rios.

V říjnu se Paulová / Paulová vydají do Maďarska, kde je čeká tréninková příprava a přátelská utkání. V listopadu je v plánu speciální přípravný turnaj ve Švýcarsku.

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024