Paulovi si zajistili postup do finále MČR mixed doubles

1. 10. 2019

Vícenásobní mistři ČR kategorie mixed doubles Zuzana Paulová / Tomáš Paul vyhráli 1. kvalifikační turnaj MČR. Tím si rovnou zajistili postup do únorového finále, kde se utkají s dalšími pěti páry.
 
Ve dnech 28. – 30. září se konal 1. kvalifikační turnaj letošního mistrovství ČR mixed doubles. Zúčastnilo se třináct párů, které se utkaly o postupové body. Dvojice získají body za umístění v tomto a ve 2. kvalifikačním turnaji (30. 11. – 2. 12.). Do finále postoupí nejlepší český tým v rankingu Světové curlingové tour WCT a dalších pět párů dle získaných bodů.
Třináct účastníků prvního turnaje se utkalo ve třech skupinách, z nichž vítězové postoupili přímo do čtvrtfinále, zbylé celky si ještě zahrály osmifinálové utkání. Postupové body byly připraveny pro prvních osm týmů, dohrávaly se tedy i další zápasy až do osmého místa. První příčku ve skupině vybojoval zkušený pár Veronika Neznalová / Matěj Neznal. Z první příčky ve své skupině postoupili také Dalibor Miklík / Eva Miklíková, kteří mají dvě bronzové medaile z MČR. Třetí přímý postup do čtvrtfinále vybojovala dvojice Martina Strnadová / Tomáš Válek, které se ve skupině podařilo přehrát obhájce titulu Paulová / Paul.
V následné vyřazovací části týmů ubývalo, až se do finále probojovaly týmy Strnadová / Válek a Paulová / Paul. Vzájemné utkání ve skupině po první polovině mělo skóre 6:1 ve prospěch obhájců, ale ti si zápas trochu nechali utéct, dovolili soupeřům srovnat a v extraendu dokonce vyhrát poměrem 10:9. I ve finále se od začátku výrazně lépe dařilo Paulovým, kteří si v první polovině vybudovali náskok 7:0, tentokrát si jej však již nenechali vzít a nakonec zvítězili 9:3. Tím si Paulovi připisují první místo a zisk 10 bodů, které již zajišťují postup do finále. U dalších příček tato jistota není a ostatní páry budou muset hrát ještě 2. kvalifikační turnaj. Další možností postupu do finále je přes umístění v rankingu Světové tour WCT. K tomu však mají nejlépe nakročeno právě Paulovi díky stříbru z Tallinnu. Za nimi jsou Neznalovi, kteří v Oberstdorfu vybojovali postup do čtvrtfinále.
 
Paulovi po turnaji sdělili:
„Výhra v turnaji je moc příjemná, samozřejmě jsme rádi, že máme jistou účast ve finálové šestce, ačkoliv ji chceme ještě potvrdit přes nejlepší umístění českého týmu v WCT rankingu. Finálový zápas s Martinou a Tomášem se nedá moc srovnávat se zápasem v základní části turnaje. Tam jsme měli velmi dobrý začátek, pohodlný náskok 6:1, ale pak extrémně rychle zpomalil
led, na což jsme včas nezareagovali a dostali pětku, což bylo momentum pro soupeře, který to nakonec v extraendu dotáhl do vítězného konce. Rozhodně jsme ale ze zápasu neměli špatný
pocit, to se prostě občas stane. A důležité je, že se nám to moc často nestává v play off. 
 
Turnaj nebyl v našem podání špatný, ač jsme se potýkali se zdravotními problémy. Ukázalo se ale, že umíme přepnout na náhradní ba­terky v zápasech, které jsou důležité. Musíme teď rychle posbírat síly, protože hned ve středu večer jedeme na turnaj do St. Gallenu, kde od pátku hrajeme. Do St. Gallenu jedeme s tím, že se určitě chceme podívat do playoff. Pak uvidíme, ale nějaké další pódium by do třetice nebylo zlé. Jenže je to WCT, takže člověk nikdy neví.”
V napínavém utkání o bronz zvítězili Miklíkovi nad Neznalovými poměrem 7:6. Vloni Paulovi ve dvou kvalifikačních turnajích vybojovali třetí a pátou příčku. Vicemistři Petra Vinšová /
Lukáš Klíma se této soutěže letos neúčastní, jelikož oba upřednostnili ženskou respektive mužskou kategorii, v níž budou reprezentovat na mistrovství Evropy (15. – 23. 11.).
 
 

1. kvalifikační turnaj MČR MD

1. Paulová / Paul 10 b.
2. Strnadová / Válek 8 b.
3. Miklíková / Miklík 6 b.
4. Neznalová / Neznal 5 b.
5. Frederiksen / Boháč 4 b.
6. T. Baudyšová / Vedral 3 b.
7. Vařečková / Kubeška 2 b.
8. Hercoková / Mat. Votava 1 b.

 

Finále MČR mixed doubles se se odehraje v Praze na Roztylech 1. – 4. února. Mistr získá právo reprezentovat na dubnovém mistrovství světa, z kterého je již možné získat postupové body na Olympijské hry 2022.

 

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024