Paulovi si zajistili postup do finále MČR mixed doubles

1. 10. 2019

Vícenásobní mistři ČR kategorie mixed doubles Zuzana Paulová / Tomáš Paul vyhráli 1. kvalifikační turnaj MČR. Tím si rovnou zajistili postup do únorového finále, kde se utkají s dalšími pěti páry.
 
Ve dnech 28. – 30. září se konal 1. kvalifikační turnaj letošního mistrovství ČR mixed doubles. Zúčastnilo se třináct párů, které se utkaly o postupové body. Dvojice získají body za umístění v tomto a ve 2. kvalifikačním turnaji (30. 11. – 2. 12.). Do finále postoupí nejlepší český tým v rankingu Světové curlingové tour WCT a dalších pět párů dle získaných bodů.
Třináct účastníků prvního turnaje se utkalo ve třech skupinách, z nichž vítězové postoupili přímo do čtvrtfinále, zbylé celky si ještě zahrály osmifinálové utkání. Postupové body byly připraveny pro prvních osm týmů, dohrávaly se tedy i další zápasy až do osmého místa. První příčku ve skupině vybojoval zkušený pár Veronika Neznalová / Matěj Neznal. Z první příčky ve své skupině postoupili také Dalibor Miklík / Eva Miklíková, kteří mají dvě bronzové medaile z MČR. Třetí přímý postup do čtvrtfinále vybojovala dvojice Martina Strnadová / Tomáš Válek, které se ve skupině podařilo přehrát obhájce titulu Paulová / Paul.
V následné vyřazovací části týmů ubývalo, až se do finále probojovaly týmy Strnadová / Válek a Paulová / Paul. Vzájemné utkání ve skupině po první polovině mělo skóre 6:1 ve prospěch obhájců, ale ti si zápas trochu nechali utéct, dovolili soupeřům srovnat a v extraendu dokonce vyhrát poměrem 10:9. I ve finále se od začátku výrazně lépe dařilo Paulovým, kteří si v první polovině vybudovali náskok 7:0, tentokrát si jej však již nenechali vzít a nakonec zvítězili 9:3. Tím si Paulovi připisují první místo a zisk 10 bodů, které již zajišťují postup do finále. U dalších příček tato jistota není a ostatní páry budou muset hrát ještě 2. kvalifikační turnaj. Další možností postupu do finále je přes umístění v rankingu Světové tour WCT. K tomu však mají nejlépe nakročeno právě Paulovi díky stříbru z Tallinnu. Za nimi jsou Neznalovi, kteří v Oberstdorfu vybojovali postup do čtvrtfinále.
 
Paulovi po turnaji sdělili:
„Výhra v turnaji je moc příjemná, samozřejmě jsme rádi, že máme jistou účast ve finálové šestce, ačkoliv ji chceme ještě potvrdit přes nejlepší umístění českého týmu v WCT rankingu. Finálový zápas s Martinou a Tomášem se nedá moc srovnávat se zápasem v základní části turnaje. Tam jsme měli velmi dobrý začátek, pohodlný náskok 6:1, ale pak extrémně rychle zpomalil
led, na což jsme včas nezareagovali a dostali pětku, což bylo momentum pro soupeře, který to nakonec v extraendu dotáhl do vítězného konce. Rozhodně jsme ale ze zápasu neměli špatný
pocit, to se prostě občas stane. A důležité je, že se nám to moc často nestává v play off. 
 
Turnaj nebyl v našem podání špatný, ač jsme se potýkali se zdravotními problémy. Ukázalo se ale, že umíme přepnout na náhradní ba­terky v zápasech, které jsou důležité. Musíme teď rychle posbírat síly, protože hned ve středu večer jedeme na turnaj do St. Gallenu, kde od pátku hrajeme. Do St. Gallenu jedeme s tím, že se určitě chceme podívat do playoff. Pak uvidíme, ale nějaké další pódium by do třetice nebylo zlé. Jenže je to WCT, takže člověk nikdy neví.”
V napínavém utkání o bronz zvítězili Miklíkovi nad Neznalovými poměrem 7:6. Vloni Paulovi ve dvou kvalifikačních turnajích vybojovali třetí a pátou příčku. Vicemistři Petra Vinšová /
Lukáš Klíma se této soutěže letos neúčastní, jelikož oba upřednostnili ženskou respektive mužskou kategorii, v níž budou reprezentovat na mistrovství Evropy (15. – 23. 11.).
 
 

1. kvalifikační turnaj MČR MD

1. Paulová / Paul 10 b.
2. Strnadová / Válek 8 b.
3. Miklíková / Miklík 6 b.
4. Neznalová / Neznal 5 b.
5. Frederiksen / Boháč 4 b.
6. T. Baudyšová / Vedral 3 b.
7. Vařečková / Kubeška 2 b.
8. Hercoková / Mat. Votava 1 b.

 

Finále MČR mixed doubles se se odehraje v Praze na Roztylech 1. – 4. února. Mistr získá právo reprezentovat na dubnovém mistrovství světa, z kterého je již možné získat postupové body na Olympijské hry 2022.

 

 

 

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024