Paulovi si z Polska odváží čtvrté místo

14. 11. 2021

Dvojice Zuzana Paulová a Tomáš Paul si z polské Lodže odváží čtvrté místo. Češi sice vyhrávali až do čtvrtfinále, na závěr však dvakrát prohráli se švýcarskými týmy a tak na ně zbyla pouze „bramborová“ medaile.

Turnaj se hrál ve čtyřech skupinách po šesti týmech. Zpětně je možné zhlédnout utkání proti polským dvojicím Bylina / Nowakowski a Nogly / Stych. Konrad Stych ještě minulý týden v Praze skipoval mužský tým na Prague Classic. Paulovi prosvištěli základní částí s jednoznačnou bilancí 5:0 a tak postoupili do playoff.

Ve čtvrtfinále se Češi utkali s maďarskou dvojicí Szekeres / Nagy. Paulovi hráli lépe celou dobu a když ukradli dva body během power play soupeřů, tak bylo rozhodnuto. Nakonec Češi zvítězili poměrem 7:3.

Následně se však české dvojici tolik nedařilo. V semifinále prohráli se švýcarskou dvojicí Rupp / Wunderlin 4:6, a pak v souboji o bronz podlehli švýcarským olympionikům Perret / Rios v extraendu 6:7.

Ani samotní hráči nepřekypují nadšením: „Turnaj se zatím těžko hodnotí, asi si to potřebujeme v hlavě trochu nechat usadit. Zatím převažuje velké zklamání, protože jsme určitě měli na to získat medaili. Končit se dvěma prohrami není ideální, jenže dneska se to vůbec nepovedlo,“ hodnotí Paulovi, „S Kevinem a Danielou [Rupp / Wunderlin] hrajeme moc rádi, lidsky jsou nám z ostatních týmů asi nejblíže, ale prohráváme s nimi neradi 🙂Proti Jenny a Martinovi [Perret / Rios] jsme omylem v koncovce odehráli ve špatném pořadí, takže jsme ztratili kámen a i trochu nervy, protože tahle chyba nás de facto připravila o vítězství. Ač v posledním endu nakonec chyběly 2 centimetry.“

Dalším turnajem světové tour, kde se představí pár Paulová / Paul je silvestrovský turnaj v Göteborgu.

 

Podrobné výsledky naleznete na webu WCT.

 

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024