Paulovi přiváží ze Soči bronz

2. 3. 2020

Zuzana a Tomáš Paulovi na turnaji Světové tour WCT v Soči vybojovali bronz a tím rozšiřují svou sezónní sbírku na pět cenných kovů z WCT.

Češi ve skupině podlehli pouze dvojici Ezekh / Glukhov a tak s bilancí 4:1 postoupili z druhého místa do playoff. Ve čtvrtfinále se Paulovi utkali s ruskou dvojicí Tkach / Mironov a kormidlo zápasu nastavili hned úvodní čtyřkou, kterou potvrdili ukradenou jedničkou. Češi následně zvítězili 10:5. Semifinále bylo výrazně vyrovnanější a Češi v něm nakonec ruskému páru Trukhina / Lysakova podlehli poměrem 4:5. Tito Rusové nakonec vyhráli celý turnaj. Utkání o bronz bylo opět jednoznačné, když český pár za uhranou trojku ve třetím endu přidal ještě ukradenou trojku a ukradenou jedničku. Bronz tak Paulovi vybojovali 9:4. Stříbro si odvezla již zmíněná dvojice  Ezekh / Glukhov.

V Soči se nám hraje moc dobře. Celý turnaj je v podobné atmosféře jako velké šampionáty. Hraje se ve velké hale, na čas, před zápasy je krátká ceremonie. Obecně nám toto vyhovuje. Hlavně mají skvěle zvládnuté ledové podmínky, celou dobu byl konstantní led, takže se člověk může soustředit jen sám na sebe a trochu vytěsnit nejistotu, co udělá která stopa.
Přestože tam bylo spousta ruských juniorských týmů, hrály opravdu vysokou úroveň. Hlavně vítězný pár, který nás přehrál na svém zcela precizním draw. Pro mě byli velkým překvapením.
Samozřejmě jsme chtěli turnaj vyhrát, takový byl cíl, ale i za třetí místo jsme rádi. Zahráli jsme spoustu skvělých kamenů, to si z turnaje odnášíme,“ hodnotí turnaj Zuzana Paulová.

Paulovi v této sezóně vybojovali zlato v St. Gallenu, stříbro v Tallinnu a bronz si odvezli z Charlotte a z Gävle.

Zuzana a Tomáš Paulovi budou od 18. dubna reprezentovat na mistrovství světa mixed doubles. Před ním však ještě zamíří na turnaje WCT do Dumfries (od 19. března) a do Bielu (od 26. března).

 

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024