Paulovi otevřeli sezónu bronzem z WCT!

15. 8. 2022

První poolympijskou sezónu rozjela dvojice Paulová / Paul již v půlce srpna na turnaji v Badenu. Češi v úvodním ročníku akce dokonce vybojovali bronz.

Sice se jednalo o první ročník WCT Argovia MD Trophy, ale byla to akce nejvyšší úrovně se všemi významnými evropskými páry. Dvojice se utkaly ve třech skupinách. Češi v základní části překonali Lotyše Barone / Veidemanis, Švédy Nilsson / Nilsson a Švýcary Zollinger / Fäh. Podlehli pouze jednomu týmu – tradičním švýcarským soupeřům Perret / Rios – se kterým prohráli v extraendu 5:6. I z druhého místa ve skupině však Češi postoupili do playoff.

Ve čtvrtfinále se Paulovi utkali s dalšími známými – s Estonci Kaldvee / Lill, které porazili 7:5. V semifinále pavouk přihrál Čechům do cesty opět dvojici Perret / Rios. Bohužel i tentokrát se dařilo víc Švýcarům a Paulovi se mohli utkat jen o bronz. Závěr však Paulová / Paul nevypustili a dánský pár Wiksten / Wiksten překonali 7:5. Toto utkání rozhodla uhraná čtyřka ve čtvrtém endu, na kterou navázala krádež dvojky. Dánové se ještě pár endů snažili, ale Češi si výhru pohlídali.

Ve finále se utkaly dva švýcarské týmy. Zlato nakonec vybojovali Perret / Rios, stříbro připadlo dalším stálicím curlingové scény – páru Rupp / Wunderlin. Řada zápasů se natáčela, zhlédněte je po kliknutí na dané utkání zde.

Příští akcí dvojice Paulová / Paul bude turnaj v Tallinnu od 22. září. Tam vloni Paulovi zvítězili.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024