Paulová / Paul vyhráli turnaj Světové tour v Nizozemsku

13. 1. 2019

Česká jednička kategorie smíšených párů (mixed doubles) dvojice Paulová / Paul zahájila nový rok na turnaji Dutch Masters v nizozemském Zoetermeeru. Češi zaváhali pouze jednou a celý turnaj vyhráli a tím si připisují nejlepší umístění této sezóny.

Čtvrtého ročníku nizozemského turnaje se zúčastnilo patnáct týmů z deseti zemí, včetně jednoho českého. Páry byly rozdělené do tří skupin. Paulová / Paul sice prohráli úvodní utkání proti švédskému páru Westman / Ahlberg, ale v ostatních zvítězili a s bilancí 3:1 se umístili na první příčce ve skupině, čímž si zajistili postup do playoff. Celkem postoupily první dva týmy z každé skupiny s tím, že dva týmy s nejlepším DSC postoupily přímo do semifinále a zbylá čtveřice se ještě utkala ve čtvrtfinále. Češi díky svému DSC poskočili právě rovnou do semifinále. V něm se utkali s maďarským párem Szekeres / Nagy, který má stříbro z mistrovství světa mixed doubles. Češi měli utkání pod kontrolou a zvítězili 6:5 a postoupili do finále. V něm narazili na ruskou dvojici Venevtseva / Groshev. S nimi se již potkali ve skupině. I tentokrát Češi vyhráli a díky tomu zvítězili v celém turnaji.

Kromě finanční výhry si Češi odváží i body do světového žebříčku. Před turnajem byli jedenáctí na světě, po započtení všech výsledků si o několik příček polepší.

Sami sportovci toto umístění nečekali: „Jeli jsme tam s tím, že se chceme pořádně rozehrát před finále mistrovství republiky, což se snad povedlo, dokonce i s malým bonusem,“ sdělila Zuzana Paulová.

Český tým ze šesti zápasů prohrál pouze jednou, hned v úvodním utkání proti švédskému páru Westman / Ahlberg. K tomu hráči dodali: „Zápas proti Švédům vlastně nebyl špatný, rozhodně jsme z něj neměli zlý pocit. I koncovku jsme si připravili, jak jsme chtěli. Bohužel Švédi skvěle zajeli na místo, kam jsme se my na rovném ledě nedostali a pak už to jen ubránili k výhře. Led byl krásně rychlý, ale skoro netočil. V některých místech nedal ani stopu a půl, takže měly výhodu týmy, které dávaly méně rotace a my jsme se postupně museli přizpůsobit.“

Za dva týdny čeká tento tým turnaj Světové tour ve švédském Gavle a poté se ve dnech 1. – 3. února utkají ve finále mistrovství ČR s dalšími pěti páry.

 
Forward

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024