Paulová / Paul vyhráli turnaj Světové tour v Nizozemsku

13. 1. 2019

Česká jednička kategorie smíšených párů (mixed doubles) dvojice Paulová / Paul zahájila nový rok na turnaji Dutch Masters v nizozemském Zoetermeeru. Češi zaváhali pouze jednou a celý turnaj vyhráli a tím si připisují nejlepší umístění této sezóny.

Čtvrtého ročníku nizozemského turnaje se zúčastnilo patnáct týmů z deseti zemí, včetně jednoho českého. Páry byly rozdělené do tří skupin. Paulová / Paul sice prohráli úvodní utkání proti švédskému páru Westman / Ahlberg, ale v ostatních zvítězili a s bilancí 3:1 se umístili na první příčce ve skupině, čímž si zajistili postup do playoff. Celkem postoupily první dva týmy z každé skupiny s tím, že dva týmy s nejlepším DSC postoupily přímo do semifinále a zbylá čtveřice se ještě utkala ve čtvrtfinále. Češi díky svému DSC poskočili právě rovnou do semifinále. V něm se utkali s maďarským párem Szekeres / Nagy, který má stříbro z mistrovství světa mixed doubles. Češi měli utkání pod kontrolou a zvítězili 6:5 a postoupili do finále. V něm narazili na ruskou dvojici Venevtseva / Groshev. S nimi se již potkali ve skupině. I tentokrát Češi vyhráli a díky tomu zvítězili v celém turnaji.

Kromě finanční výhry si Češi odváží i body do světového žebříčku. Před turnajem byli jedenáctí na světě, po započtení všech výsledků si o několik příček polepší.

Sami sportovci toto umístění nečekali: „Jeli jsme tam s tím, že se chceme pořádně rozehrát před finále mistrovství republiky, což se snad povedlo, dokonce i s malým bonusem,“ sdělila Zuzana Paulová.

Český tým ze šesti zápasů prohrál pouze jednou, hned v úvodním utkání proti švédskému páru Westman / Ahlberg. K tomu hráči dodali: „Zápas proti Švédům vlastně nebyl špatný, rozhodně jsme z něj neměli zlý pocit. I koncovku jsme si připravili, jak jsme chtěli. Bohužel Švédi skvěle zajeli na místo, kam jsme se my na rovném ledě nedostali a pak už to jen ubránili k výhře. Led byl krásně rychlý, ale skoro netočil. V některých místech nedal ani stopu a půl, takže měly výhodu týmy, které dávaly méně rotace a my jsme se postupně museli přizpůsobit.“

Za dva týdny čeká tento tým turnaj Světové tour ve švédském Gavle a poté se ve dnech 1. – 3. února utkají ve finále mistrovství ČR s dalšími pěti páry.

 
Forward

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024