Paulová / Paul vyhráli MČR mixed doubles

4. 2. 2019

Obhájci titulu zvítězili i tentokrát a budou reprezentovat na mistrovství světa.

Mezi šesti finalisty nenašli Paulovi přemožitele a bez porážky postoupili rovnou do finálového utkání. Na druhém respektive třetím místě skončili Vinšová / Klíma a Miklíková / Miklík, kteří se utkali v semifinále. To mělo jednoznačný průběh a se skóre 9:2 vyhráli Vinšová / Klíma a tím postoupili do finále. Miklíkovi tímto výsledkem obhájili loňský bronz.

Samotné finále se hraje na dvě vítězná utkání a letos poprvé bylo živě na iVysílání České televize. První finále mělo napínavý průběh, kdy se napřed dařilo páru Vinšová / Klíma, ale po polovině se štěstěna obrátila a Paulovi zápas otočili a vyhráli 7:4. Druhé finále mělo jednoznačnější průběh a Paulovi vyhráli poměrem 8:2. Tím obhájili loňské prvenství a získali titul mistrů ČR mixed doubles 2019 a zároveň právo reprezentovat na mistrovství světa mixed doubles. Tento šampionát se koná v norském Stavangeru 20. – 27. dubna. Pár Paulová / Paul do té doby vyrazí v rámci přípravy ještě na čtyři turnaje Světové curlingové tour (viz kalendář).

Podrobné informace o průběhu MČR mixed doubles 2019 naleznete na webu curling.cz/finale-mixed-doubles-2019