Paulová / Paul si připisují zlato z WCT v Tallinnu

20. 9. 2021

Česká párová jednička jednoznačně uspěla na svém prvním letošním turnaji Světové curlingové tour a ukazuje kvalitní formu v olympijské sezóně.

Češi ve skupině porazili Maďary Szekeres / Nagy 7:5, Finy Kauste / Kauste 6:5 a Španěly Otaegi / Unanue 10:4. Zajímavý byl zápas proti Lotyšům Barone / Veidemanis, který je možné zhlédnout na youtube. Lze prozradit, že soupeřům se poměrně dařilo, udělali však klíčovou chybu – nehlídali si čas (thinking time), který jim ke konci sedmého endu vypršel a díky tomu Češi zvítězili. V závěru skupiny hráli Paulovi proti Kanaďanům Grandy / Magan (záznam zde). Zápas probíhal v české režii a skončil 7:4. Tím Paulová / Paul vyhráli skupinu a díky skvělému DSC (33,2 cm) postoupili rovnou do semifinále. Dalších šest párů se ještě utkalo ve čtvrtfinále. 

Semifinálovým soupeřem se stali Norové Skaslien / Nedregotten (bronz z OH 2018), se kterými Češi hrají téměř na každém turnaji. Zápas to byl napínavý a dostal se až do extraendu. V něm měli Češi výhodu a získali potřebný bod na výhru 9:8.

Ve finále se Paulovi utkali s italským párem Constantini / Mosaner. Záznam naleznete zde. Velmi vyrovnaný souboj se i tentokrát protáhnul do extraendu. „Z výsledku máme radost, dodal nám sebevědomí do dalších utkání. Ceníme si hlavně výhry posledním kamenem ve finále proti našim budoucím soupeřům z Olympijských her a našeho skvělého DSC, díky kterému jsme se vyhnuli čtvrtfinále a šli rovnou do semifinále,“ hodnotí turnaj Paulová. Bronzovou medaili získali Skaslien / Nedregotten, kteří v závěrečném utkání překonali mladé Němce Schöll / Harsch.

„Je na nás stále poznat, že jsme na začátku sezóny. Naše cesta základní částí určitě nebyla z nejpřesvědčivějších, ač jsme nakonec vždy ubojovali vítězství. Některé zápasy by měly probíhat s větším přehledem a jistotou. No, alespoň víme, že na sobě stále musíme dále intenzivně pracovat a být příště zas o něco lepší. Uvidíme, jak nám to vyjde za 14 dní v Bernu,“ uzavírá Zuzana Paulová.

 

 


 

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024