Paulová / Paul si připisují zlato z WCT v Tallinnu

20. 9. 2021

Česká párová jednička jednoznačně uspěla na svém prvním letošním turnaji Světové curlingové tour a ukazuje kvalitní formu v olympijské sezóně.

Češi ve skupině porazili Maďary Szekeres / Nagy 7:5, Finy Kauste / Kauste 6:5 a Španěly Otaegi / Unanue 10:4. Zajímavý byl zápas proti Lotyšům Barone / Veidemanis, který je možné zhlédnout na youtube. Lze prozradit, že soupeřům se poměrně dařilo, udělali však klíčovou chybu – nehlídali si čas (thinking time), který jim ke konci sedmého endu vypršel a díky tomu Češi zvítězili. V závěru skupiny hráli Paulovi proti Kanaďanům Grandy / Magan (záznam zde). Zápas probíhal v české režii a skončil 7:4. Tím Paulová / Paul vyhráli skupinu a díky skvělému DSC (33,2 cm) postoupili rovnou do semifinále. Dalších šest párů se ještě utkalo ve čtvrtfinále. 

Semifinálovým soupeřem se stali Norové Skaslien / Nedregotten (bronz z OH 2018), se kterými Češi hrají téměř na každém turnaji. Zápas to byl napínavý a dostal se až do extraendu. V něm měli Češi výhodu a získali potřebný bod na výhru 9:8.

Ve finále se Paulovi utkali s italským párem Constantini / Mosaner. Záznam naleznete zde. Velmi vyrovnaný souboj se i tentokrát protáhnul do extraendu. „Z výsledku máme radost, dodal nám sebevědomí do dalších utkání. Ceníme si hlavně výhry posledním kamenem ve finále proti našim budoucím soupeřům z Olympijských her a našeho skvělého DSC, díky kterému jsme se vyhnuli čtvrtfinále a šli rovnou do semifinále,“ hodnotí turnaj Paulová. Bronzovou medaili získali Skaslien / Nedregotten, kteří v závěrečném utkání překonali mladé Němce Schöll / Harsch.

„Je na nás stále poznat, že jsme na začátku sezóny. Naše cesta základní částí určitě nebyla z nejpřesvědčivějších, ač jsme nakonec vždy ubojovali vítězství. Některé zápasy by měly probíhat s větším přehledem a jistotou. No, alespoň víme, že na sobě stále musíme dále intenzivně pracovat a být příště zas o něco lepší. Uvidíme, jak nám to vyjde za 14 dní v Bernu,“ uzavírá Zuzana Paulová.

 

 


 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024