Paulová / Paul se v Estonsku dostali do čtvrtfinále

23. 9. 2018

Po stříbru z turnaje Světové curlingové tour v Oberstdorfu zamířil český pár Paulová / Paul na další turnaj této Tour do Tallinnu. V Estonsku Češi postoupili do čtvrtfinále, tam však podlehli olympijským vicemistrům ze Švýcarska.

Od čtvrtka se hrál WCT Tallinn Mixed Doubles International 2018 s účastí jednoho českého týmu. Turnaje se zúčastnilo osmnáct týmů rozdělených do tří skupin. Páru Zuzana Paulová / Tomáš Paul se tentokrát méně dařilo a s bilancí tří výher a dvou proher skončili ve skupině na třetím místě, ale postoupili do čtvrtfinále díky dobrému DSC.
V čtvrtfinále se Češi utkali se švýcarským párem Perret / Rios, kterému podlehli ve vyrovnaném zápase 4:6. Perret / Rios, kteří vybojovali stříbro na OH 2018, následně vyhráli celý turnaj. Ve finále totiž Švýcaři překonali norský pár Skaslien / Nedregotten poměrem 6:5 (Norové na OH 2018 vybojovali bronz).
V utkání o bronz zvítězila ruská dvojice Moskaleva / Eremin, která jednoznačně porazila Švýcary Rupp / Wunderlin poměrem 7:2.
Tomáš Paul po turnaji sdělil: “Postup do čtvrtfinále turnaje WCT je vždycky úspěchem, takže turnaj hodnotíme kladně. Tím spíše, že se nám ze začátku turnaje moc nedařilo a prohráli jsme první dva zápasy. Dokázali jsme ale zapracovat na čtení rychlosti ledu, což nakonec s odřenýma ušima stačilo na postup z posledního postupového místa dle DSC. Ve čtvrtfinále jsme předvedli jeden z lepších výkonů, ale na extratřídu typu stříbrných olympijských medailistů to nestačilo. Turnaj v Tallinnu máme velmi rádi díky skvělému ledu, organizaci a hlavně časomíře, což skvěle simuluje podmínky, jaké budeme mít příští víkend na prvním kvalifikačním turnaji MČR. Takže už se těšíme na příští víkend.”

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024