Paulová / Paul hrají v Kanadě!

29. 9. 2022

Olympionici Paulová / Paul jsou účastníky prvního turnaje série Mixed Doubles Super Series a od pátku se jako jedni z mála cizinců předvedou v kanadské metropoli.

MD Super Series se hraje formou pěti turnajů. Paulovi hrají hned v tom úvodním. Celé série bude mít zajištěno pokrytí televizí CBS Sports. Pořadatelé včetně televizní stanice vnímají založení této série jako významnou akci pro kanadské sportovce na cestě k Olympiádě 2026. Tímto budou mít podle nich domácí hráči možnost se účastnit těchto výjimečných turnajů, aby následně uspěli za čtyři roky v Itálii. Proto se na ledě předvede řada nejlepších kanadských curlerů. Tento počin vítají i Paulovi: „Těšíme se na nově vznikající sérii grand slamů, která u kategorie mixed doubles oproti mužům a ženám chyběla. Těšíme se hlavně na kanadské soupeře.“ V Kanadě hraje curling přibližně 1,2 milionu obyvatel. V případě ČR by takový podíl znamenal přes 300 tisíc aktivních hráčů, což je přibližný počet českých registrovaných fotbalistů. 

První turnaj nové Super série se hraje nyní v Ottawě, následuje Saskatoon v Saskatchewanu (3. – 6. listopadu), Leduc v Albertě (17. – 20. listopadu) a Winnipeg v Manitobě (1. – 4. prosince). V každém z nich budou hrát ve skupinách páry z celého světa. Série vyvrcholí v Brantfordu v Ontariu (16. – 18. prosince), kde se 24 týmů utká ve formátu 3KO.

Turnaje v Ottawě se účastní 24 dvojic, mezi nimiž jsou pouze čtyři nekanadské. Konkrétně jde o pár olympijských medailistů Perret / Rios a Dodds / Mouat. Představí se také estonské hvězdy Kaldvee / Lill a naši olympionici. V Evropě by takový poměr domácích / zahraničních týmů znamenal slabou účast. V Kanadě je to přesně naopak a je zjevně, že Paulovi jsou součástí skupiny nejlepších curlerů na světě. Televize CBS vysílá z turnaje pouze čtveřici zápasů ze základní části a čtveřici z playoff. Naštěstí se před kamerami odehraje i jedno z utkání české dvojice. Konkrétně to bude souboj s párem Laplante / Gibeau začínající v sobotu v 18.00 středoevropského času. Bohužel však CBS potvrdila, že přenos není možné sledovat mimo Kanadu.

Turnaj se hraje v šesti skupinách po čtyřech. Osm týmů postoupí do playoff.

Ve skupině se Češi utkají se třemi kanadskými soupeři:

  • pátek od 15.00 CET – Sauder / Drummond
  • pátek od 24.00 CET – Tuck / Tuck 
  • sobota od 18.00 CET – Laplante / Gibeau 📺

Na východě amerického kontinentu je o šest hodin méně než ve střední Evropě.

Výsledky všech zápasů budou k dispozici zde.

Za velkou louží hráli Paulovi před třemi lety. Tehdy ve Spojených státech vybojovali bronz. Následně skončili na turnaji v Kanadě těsně před branami playoff. Někteří z tehdejších protihráčů budou i na tomto turnaji, ale ne ve skupině s českým párem.

 


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024