Rozhovor po zápase s Dánskem | Baudyšová

Rozhovor po zápase s Dánskem

Česká republika vyhrála nad týmem skipky Madeleine Dupont 9:5.

Souhrn utkání naleznete zde.

 

Česká viceskipka Alžběta Baudyšová

Bylo to nahoru dolů. Občas se tam objevily nebezpečné šance na spoustu bodů z dánské strany. Jak jsi to vnímala ty?
Byl to nesmírně vyrovnaný zápas. Dánky i my jsme hrály docela pěkně, byly tam šance na obě strany. Hodně nám pomohl osmý end, kdy dánská skipka udělala velkou chybu, to obrátilo zápas na naši stranu. Celkově tam z naší strany bylo pár chyb, které nás mohly hodně poslat dolů, ale naštěstí se tak nestalo.

Čím to bylo? Nervozita? Tlak třetího dne? 
Chvílemi jsme bojovaly se čtením ledu, přišlo nám, že led točí maličko méně než obvykle. Když se kameny vůbec nečistí tak umírají. Předtím se daly krásně domést, to dnes úplně nebylo. Těžko říct, jestli tam nějaká nervozita byla. Víme, že pokud něco prohrajeme tak pro nás bude těžké se dostat do play-off. Už nemáme tu tzv. vatu, možnost prohrávat zápasy jsme si již vybraly. Možná to nervozita byla, zkusíme, aby to bylo lepší.

Ve čtení ledu jste se chytly nebo se led nějak jinak změnil?
Myslím, že jsme to nakonec zvládly přečíst. Ze začátku jsme s tím prostě trošku bojovaly, ale pak jsme naštěstí zjistily, kde to jak točí. Že to točí méně, že musíme hrát spíš menší váhy take-outů, aby nám nevyjížděly a tak jsme se zvládly chytnout. Vypadalo to, že soupeř s tím bojoval až do konce.

Na Mistrovství Evropy jste prohrály 3:6, tady jste zvítězily 9:5. Předpokládám, že jste rády, že jste je tentokrát porazily.
Rozhodně jsme rády, je to těžký soupeř. Jsou takový soupeř „nahoru dolů“, někdy mají úplně skvělý den, vypadalo i ze začátku tohoto zápasu, že Madeleine Dupont bude mít úžasný den, jako předvedla proti nám na Evropě. Tam proti nám snad neudělala skoro žádnou chybu. Víme, že chyby dělají, nejsou úplně zkušený tým, takto spolu hrají teprve od začátku sezóny. Myslím, že budou čím dál těžšími soupeři a jsme samozřejmě hrozně rády, že jsme je dnes zvládly porazit.

I dnes zde byli fanoušci. Jak si užíváš místní atmosféru?
Je to super. Měla jsem strach z toho, jaké to bude, protože na to vůbec nejsme zvyklé. Poprvé teď na Evropě nám někdo vůbec fandil. Ale je to super, fanoušci nás ženou dopředu a doufám, že i jim se tento zápas líbil a že z něj mají radost.

Večer vás čeká zápas proti Finsku na dráze, kde jste hrály proti Němkám. Pravděpodobně přijde ještě víc fanoušků než teď.
Věřím, že nás zvláštnosti první dráhy už nepřekvapí, že jsme to ke konci zápasu zvládly přečíst. Takže snad nám to večer proti Finsku půjde lépe. Moc se těším až přijedou další fanoušci a užijeme si to tady všichni společně.

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024