Olympijský festival 2018

2. 1. 2018

Olympijský festival 2018 logo

Při příležitosti Olympijských her 2018 v PchjongČchangu se v České republice koná Olympijský festival, během něhož si veřejnost může vyzkoušet různé olympijské sporty včetně curlingu. Obdobná akce se pod názvem Olympijské parky konala na pražské Letné v roce 2014 a v okolí Lipna, v Plzni, Pardubicích a Ostravě v roce 2016 v době letní Olympiády.

Letos se tato událost koná v Brně (pavilon Z na Výstavišti) a v Ostravě (Ostravar aréna) ve dnech 9. – 25. února 2018.

Do obou sportovišť si můžete přijít vyzkoušet řadu sportů, včetně curlingu, a zafandit českým sportovcům. Více podrobností se postupně objeví na oficiálních stránkách Festivalu.


Program všech sportovišť naleznete zde: Brno | Ostrava

 

Nejlepší české curlingové týmy se představí přímo na ledě v rámci exhibičních zápasů. Jejich rozvrh naleznete zde.


 

Letná2014
Olympijský park Soči – LETNÁ 2014 | Foto: ČOV/Milan Jaroš

 

Curling se na olympiádě poprvé objevil v roce 1924, na dlouho dobu však byl považován za ukázkový sport. Do programu her náleží od roku 1998, v Pchjongčchangu 2018 se uskuteční premiéra v soutěži mixed doubles (smíšených dvojic).

V obou městech si můžete celý den vyzkoušet odhody s odbornou instruktáží. Během celé doby konání festivalu bude probíhat soutěž o nejlepší hod, tedy o umístění kamene nejblíže ke středu cílových kruhů. Soutěže se může účastnit jakýkoliv tým o dvou až třech hráčích (odhazující plus jeden či dva metaři). Všechny výsledky se budou průběžně zaznamenávat a v závěru festivalu se uskuteční vyhlášení vítězů soutěže.

Osmičlenné skupiny mají každodenně možnost si rezervovat dráhu pro vzájemný zápas, součásti bude i instruktáž. V neděli 25. února od 13 hodin proběhne závěrečný turnaj předem objednaných týmů po čtyřech hráčích. Rezervace dráhy se zajišťuje prostřednictvím online rezervačního systému www.olympijskyfestival.cz.

Slavnostní zahájení je v obou areálech naplánováno na pátek 9. února, 11.00 hodin.
Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024