Olympijský festival 2018

2. 1. 2018

Olympijský festival 2018 logo

Při příležitosti Olympijských her 2018 v PchjongČchangu se v České republice koná Olympijský festival, během něhož si veřejnost může vyzkoušet různé olympijské sporty včetně curlingu. Obdobná akce se pod názvem Olympijské parky konala na pražské Letné v roce 2014 a v okolí Lipna, v Plzni, Pardubicích a Ostravě v roce 2016 v době letní Olympiády.

Letos se tato událost koná v Brně (pavilon Z na Výstavišti) a v Ostravě (Ostravar aréna) ve dnech 9. – 25. února 2018.

Do obou sportovišť si můžete přijít vyzkoušet řadu sportů, včetně curlingu, a zafandit českým sportovcům. Více podrobností se postupně objeví na oficiálních stránkách Festivalu.


Program všech sportovišť naleznete zde: Brno | Ostrava

 

Nejlepší české curlingové týmy se představí přímo na ledě v rámci exhibičních zápasů. Jejich rozvrh naleznete zde.


 

Letná2014
Olympijský park Soči – LETNÁ 2014 | Foto: ČOV/Milan Jaroš

 

Curling se na olympiádě poprvé objevil v roce 1924, na dlouho dobu však byl považován za ukázkový sport. Do programu her náleží od roku 1998, v Pchjongčchangu 2018 se uskuteční premiéra v soutěži mixed doubles (smíšených dvojic).

V obou městech si můžete celý den vyzkoušet odhody s odbornou instruktáží. Během celé doby konání festivalu bude probíhat soutěž o nejlepší hod, tedy o umístění kamene nejblíže ke středu cílových kruhů. Soutěže se může účastnit jakýkoliv tým o dvou až třech hráčích (odhazující plus jeden či dva metaři). Všechny výsledky se budou průběžně zaznamenávat a v závěru festivalu se uskuteční vyhlášení vítězů soutěže.

Osmičlenné skupiny mají každodenně možnost si rezervovat dráhu pro vzájemný zápas, součásti bude i instruktáž. V neděli 25. února od 13 hodin proběhne závěrečný turnaj předem objednaných týmů po čtyřech hráčích. Rezervace dráhy se zajišťuje prostřednictvím online rezervačního systému www.olympijskyfestival.cz.

Slavnostní zahájení je v obou areálech naplánováno na pátek 9. února, 11.00 hodin.
Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024