Olympijské hry a Olympijský festival jsou za námi

26. 2. 2018

Více než dvoutýdenní sportovní svátek skončil. Poprvé v Pchjongčchangu byla do olympijského programu doplněna disciplína smíšených párů / mixed doubles, což je důkazem neustále rostoucího zájmu o curling. Čeští curleři se zatím bohužel Olympiády nezúčastnili, curlingové medaile získali tyto týmy:

  mixed doubles   muži   ženy
1. Kanada (Lawes / Morris)   USA (Shuster)   Švédsko (Hasselborg)
2. Švýcarsko (Perret / Rios)   Švédsko (Edin)   Jižní Korea (Kim)
3. Norsko (Skaslien / Nedregotten)   Švýcarsko (de Cruz)   Japonsko (Fujisawa)

Podrobné výsledky naleznete na stránkách Světové curlingové federace.


Po dobu Olympijských her se v Brně a Ostravě konal Olympijský festival, v němž si návštěvníci mohli vyzkoušet (nejen) olympijské sporty a vychutnat sportovní atmosféru.

Do obou měst přijeli skvělí curleři představit své schopnosti v rámci exhibičních zápasů, jednalo se o týmy 1.CK Brno, Liboc, Dion Young Boys, Zbraslav W, Ledolamky, Karviná, Savona 5, Trutnov a řadu brněnských týmů. Děkujeme za prezentaci a pěkné zápasy.

Za neúnavnou práci a trpělivé vysvětlování hry děkujeme všem curlerům, kteří se v obou městech celou dobu věnovali desetitisícům návštěvníků.

Návštěvníkům děkujeme za přízeň, neutuchající zájem a trpělivost a připomínáme, že již za pár týdnů se objeví curling pro veřejnost nejen ve zmíněných festivalových městech v rámci akce Curlingový duben.


Nejbližší světovou akcí s českou účastí bude mistrovství světa žen v Kanadě ve dnech 17. – 25. března. Účast České republiky vybojoval na ME tým Anny Kubeškové, který v následné domácí kvalifikaci získal právo vyrazit do zámoří a porvat se se světovou konkurencí.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024