Olympiáda začíná již za týden!

26. 1. 2022

Zuzana Paulová a Tomáš Paul již za týden rozehrají první olympijský zápas v historii českého curlingu.

Olympijská soutěž mixed doubles (smíšených párů) začíná ještě před oficiálním zahájením XXIV. zimních olympijských her. Ve středu ve 13.05 středoevropského času se rozehrají první curlingové zápasy. Úvodním soupeřem českého páru bude další manželský pár – Norové Skaslien / Nedregotten. Soupeři budou obhajovat bronz z minulých her. Fakt, že jsou čestí reprezentanti manželé je často opakován v médiích jako zajímavost. Zásadnější je to, že se Češi spolu s Australany (Gill / Hewitt) poprvé v historii svých zemí probojovali na OH.

Curling je nejdéle běžícím sportem na OH, navíc na hráče v jednotlivých disciplínách čeká víc utkání než v jiných sportech. Mixed doubles začíná 2. a vyvrcholí 8. února. Ženy a muži hrají od 9. do 20. 2., tedy do posledního dne Her. Zahajovací ceremoniál proběhne 4. února, až po čtyřech curlingových rundách.

Každý tým odehraje devět utkání. Po základní části postoupí čtyři nejlepší celky do playoff. Z desetičlenného startovního pole Češi hráli již prakticky se všemi, s řadou z nich se neustále potkávají na turnajích Světové tour, kde již nad olympijskými soupeři mnohokrát vyhráli. „Realisticky bychom měli být pátí až sedmí, ale čím víc se to blíží, tím víc pokukujeme po play-off,“ říká Zuzana Paulová pro ČT Sport.

Česká televize a Radiožurnál Sport budou vysílat živé přenosy ze všech zápasů českého týmu. V podání České televize se můžeme již tradičně těšit na komentář Jiřího Kalemby, kterého doprovodí Karel Kubeška. Jiřího Kalembu také slýcháme v curlingovém podcastu Košťata & kameny. Na vlnách Radiožurnálu uslyšíme Martina Charváta, který nám takto podal již závěrečné zápasy olympijské kvalifikace. Radiožurnál je dle dostupných informací prvním a jediným rádiem na světě, které vysílalo živý přenos curlingového zápasu.

 


Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024