OH6 – vítězná tečka a skvělé umístění

7. 2. 2022

Paulová / Paul uzavřeli své olympijské vystoupení vítěznou tečkou. Při své premiéře pod pěti kruhy uhráli bilanci 4:5 a skončili na skvělém šestém místě. Odpoledne se odehrála semifinále – bohužel již bez Čechů.

Posledním – devátým – soupeřem české dvojice se stali Číňané Fan / Ling, kteří měli před utkáním o jednu výhru méně než Češi. Utkání mělo poměrně dramatický průběh, jak popisuje národní kouč Brad Askew: „Začali jsme dobře, ale netrefili jsme pár klíčových hodů ve třech následujících endech, takže jsme odevzdali pět bodů a po pěti endech jsme prohrávali 1:6. Šestý end jsme uhráli skvěle a tlačili jsme na Čínu. Jejich netrefený hit nám umožnil dohodit na čtyřku. Dál jsme hráli stále lepší draw a guardy a kladli jsme na soupeře větší a větší tlak. Ukradli jsme bod v sedmém a dva body v posledním endu, takže jsme vyhráli 8:6 a v celkovém žebříčku jsme se posunuli na výslednou šestou příčku.“ Zajímavostí je, že ani jeden tým neskóroval při power play. Navíc nevidíme často, že by tým dokázal otočit zápas, když tři endy před koncem prohrává o pět bodů.

 

Po 7. 2. | 2.05 CET 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Česká republika     1       4 1 2   8
Čína ° 1   3 1 1         6

 

Na sousedních drahách dopadly zápasy takto:

Švýcarsko 5:6 Norsko
Kanada 7:8 Itálie
USA 4:8 Velká Británie

Pořadí po základní části
1. Itálie → SF 9:0
2. Norsko → SF 6:3
3. Velká Británie → SF 6:3
4. Švédsko → SF 5:4
5. Kanada 5:4
6. Česká republika 4:5
7. Švýcarsko 3:6
8. USA 3:6
9. Čína 2:7
10. Austrálie 2:7

V případech shody výher / proher se rozhodlo dle vzájemných zápasů

Z toho vyplývá, že Itálie je stále neporažená a to byla na posledním mistrovství světa až pátá. Již dříve bylo jasné, že výsledek neobhájí Švýcarsko, které si z posledních Her odvezlo stříbro. Dnešními výsledky si však postup znemožnili i Kanaďané, kteří posledne získali zlato. Zbytek postupujících však již není nijak šokující – mezi semifinalisty jsou týmy, které obsadili prvních pět příček na posledním mistrovství světa (Kanada tam byla čtvrtá).


 

Odpoledne se ještě odehrála semifinále. Itálie jednoznačně překonala Švédsko 8:1 a Norsko v napínavé bitvě překonalo Velkou Británii 6:5. 

Soutěž mixed doubles se dohraje v úterý. Od 7.05 CET se hraje o bronz, zápas sledujte přes Eurosport. O cenný kov se poperou Švédové (de Val / Eriksson – držitelé bronzu z posledního mistrovství světa) a Britové (Dodds / Mouat – aktuální mistři světa).

Finále se hraje od 13.05 CET a také jej bude možné zhlédnout na Eurosportu. Zápas bude spolukomentovat David Šik, předseda svazu a aktuální vicemistr ČR. Utká se stále neporažená Itálie (Constantini / Mosaner) s jedinými specialisty na mixed doubles, kteří se probojovali do playoff – Nory Skaslien / Nedregotten. Tento pár má z minulých Her bronz.

 


Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024