OH1 – Paulovi vyhráli hned v prvním utkání!

2. 2. 2022

Češi vyhráli hned svůj první olympijský zápas, když překonali norské obhájce bronzu!

První curlingové zápasy se odehrály již dva dny před oficiálním zahájení Her. Paulová / Paul se utkali s Nory Skaslien / Nedregotten. Seveřané na úvod ukradli dvě jedničky, Češi však vzápětí vyrovnali. Zásadní však bylo, že soupeři v šestém endu uhráli s výhodou dvojku (při své power play) a v předposledním endu ukradli jedničku (při české power play). Tím Norové odskočili na 3:6. Češi bojovali dál i když věděli, že zisk tří bodů na vyrovnání zatím neodpovídal vývoji utkání. Svým závěrečným hodem však pomohla Norka Skaslien, která chybovala tak, že tu trojku Čechům přímo vytvořila. Zuzana Paulová mohla hodit i na vítězství, ale kámen byl o pár centimetrů kratší, takže Češi vzali jen tři body a srovnali na 6:6. V extraendu se české dvojici dařilo udržet svůj nejlepší kámen na středu a nakonec i situaci relativně zaguardovat. Poslední norský kámen sice projel mezerou mezi guardy, ale následně netrefil správný úhel a český kámen zůstal nejblíž ke středu. Češi tedy ukradli bod na finální skóre 7:6 a tím si připsali první olympijské vítězství.

„Bylo to první utkání a stále se snažíme číst led, abychom našli nejlepší váhu a stopy pro naše hody. Rychlost ledu je dobrá, ale v některých místech je trochu rovnější, což se pravděpodobně změní v průběhu dalších zápasů,“ popisují Paulovi.

„Oba týmy předvedly dobré hody, ale také několikrát chybovaly. Měli jsme silnou koncovku v osmém endu, ale nedohodili jsme draw na čtyři body a vítězství. Klíčová norská chyba v extraendu nám zajistila výhru. Je to skvělý pocit, když jsme v rámci našeho olympijského debutu porazili bronzové medailisty z OH 2018! Čekají nás ještě další náročná utkání. Tuto výhru máme v kapse a těšíme se na zítřejší zápasy,“ uzavírá národní kouč Brad Askew.

Další dvě utkání se hrají ve čtvrtek 3. února. Od 2.05 středoevropského času Češi hrají se Švédskem (de Val / Eriksson) a od 13.05 s Austrálií (Gill / Hewitt), která je v curlingu na OH také poprvé.

Na sousedních drahách vyhráli Britové (Dodds / Mouat) nad Švédskem (de Val / Eriksson). USA (Persinger / Plys) porazili Australany (Gill / Hewitt). A možná trochu překvapivě Čína (Fan / Ling) překonala obhájce stříbra ze Švýcarska (Perret / Rios).

Utkání české reprezentace lze živě sledovat přes ČT Sport a Radiožurnál Sport.

 

Více informací naleznete na curling.cz/oh2022

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024