Obhajoba i překvapení v MČR žáků a juniorů

24. 2. 2022

Poslední MČR mladých hráčů se konalo na jaře 2020 jako poslední soutěž před covidovou pandemií. Další ročník byl ze stejného důvodu zrušen. Nyní se na Roztylech odehrála závěrečná část MČR žáků (U15), juniorek a juniorů (U21). Novými mistry ČR se v mládežnických kategoriích stali Kolibris 8, Ledoborci NG a Dion XX. 

 

Žáci

Soutěž našich nejmladších hráčů se letos hrála během jednoho prodlouženého víkendu, kvůli velkému počtu covidových případů během předchozího plánovaného termínu. Zúčastnily se čtyři týmy, které se vzájemně jednou utkaly. Tři z nich postoupily do nadstavby. Neporažený tým Kolibris 6 rovnou do finále, další dva – Kolibris 8 a Dion 1 se utkaly v semifinále. V něm Kolibris zvítězil 5:3 a postoupil do finále. O žákovský titul se utkaly týmy ze stejného klubu Kolibris 6 a Kolibris 8. Osmičky po dvou endech vedly 4:0, následně však šestky získaly třikrát bod a do posledního endu (žáci hrají pouze šest endů) šli s výhodou a náskokem jediného bodu hráčky Kolibris 8. Napínavá koncovka způsobovala fandícím rodičům a prarodičům téměř infarktové stavy. Tým Kolibris 8 napotřetí dokázal zužitkovat výhodu a uhrát jedničku, a tím zvítězit 5:3. Pro tým Kolibris 8 to bylo již druhé žákovské finále, posledně však prohrál. Letos se však mistrovského titulu dočkal. V této věkové kategorii bohužel neexistuje žádné mezinárodní mistrovství.

 1. Kolibris 8
 2. Kolibris 6
 3. Dion 1
 4. PLC 1

 

Juniorky

Dívčí soutěže se účastnily tři týmy, které se dvakrát utkaly již během předcházejícího víkendu. Tento víkend se hrálo pouze playoff. Obhájkyně Dion XX postoupily přímo do finále. Zbraslav Polární Lišky a PLC 2 se ještě utkaly v semifinále. Tento zápas byl vyrovnaný a napínavý. Klíčový byl zisk čtyř bodů v sedmém endu pro tým PLC 2, který tím otočil skóre. Když Polární lišky s výhodou uhrály jen jedničku, tak bylo rozhodnuto. PLC 2 zvítězil poměrem 7:6 a postoupil do finále. Vyzývatelky nastoupily do finále skvěle a obhájkyně titulu dokázaly uhrát za celý zápas jediný bod a zápas skončil za stavu 6:1. Hraje se však na dvě vítězství. V druhém finále byla situace opačná a Dion XX zvítězil 11:4 a tak se muselo rozhodnout až ve třetím finálovém souboji. I v něm došlo k nezvykle vysokému bodovému zisku a obhájkyně Dion XX vyhrály 14:0. Díky tomu se mistryněmi opět staly hráčky Dion XX a tím získaly právo reprezentovat na MS-B juniorů, které se odehraje v lednu 2023. Šanci se předvést na mezinárodní scéně během MS-B 2022 jim bohužel zhatil covid. Pro PLC 2 se jedná skok z minulého šestého místa. Polární lišky získaly bronz i v posledním MČR.

 1. Dion XX
 2. PLC 2
 3. Zbraslav Polární lišky

 

Junioři

I chlapecká soutěž se hrála během dvou víkendů. V sobotu se ještě dohrála poslední runda sedmičlenné základní části, ale i tak bylo o čtveřici postupující do semifinále již rozhodnuto.  Neporažení Ledoborci NG nastoupili proti čtvrtým Loupežníkům Jičín A. Ledoborci rozhodli v polovině uhranou trojkou a ukradenou trojkou a do finále postoupili díky výhře 7:3.

Obhájci titulu Dion Alpha se utkali s týmem Ledoletců. Bohužel však Dion vyplnil pořadí hráčů na zápasové soupisce jinak, než jak na led nastoupil. To dle pravidel znamená kontumaci ve prospěch soupeře. Dion Alpha tedy mohl bojovat jen o bronz a Ledoletci postoupili do finále. O bronzovou medaili se vedla napínavá bitva, která se rozhodla až v posledním endu, v němž si Dion Alpha s výhodou pohlídal výhru 8:7. V ledoboreckém finále se první zápas jednoznačně vydařil týmu Ledo NG, který od začátku vedl a nakonec zvítězil 9:3. I druhé finále měli „New Generation“ pod kontrolou. Do posledního endu šli s náskokem čtyř bodů a tak soupeřům plánovaně dovolili pouze trojbodový zisk a zvítězili poměrem 6:5. Nikdy neporažený tým Ledoborci NG se tak stal novým mistrem ČR a zároveň reprezentací pro MS-B v lednu 2023. Mladí Ledoletci se z minulého osmého místa dostali až ke stříbru a tak se dají očekávat světlé zítřky pro tento tým. Ledo NG tvoří významnou část týmu Kolibris NG, který bude od 3. března bojovat o titul mistrů ČR v kategorii mužů.

 1. Ledoborci NG
 2. Ledoletci
 3. Dion Alpha
 4. Loupežníci Jičín A
 5. Zbraslav Lední Medvědi
 6. Loupežníci Jičín B
 7. Kolibris 4

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024