O víkendu se odehrály barážové turnaje

13. 3. 2024

Během druhého březnového víkendu proběhly poslední zápasy české soutěže v ženském a mužském čtyřkovém curlingu – tedy finále 1. ligy a barážové turnaje. Rozhodlo se tak o sestavách v divizi, 1. lize a extralize pro příští sezónu.

Změny v extralize

Do ženské extraligy se po roce opět vrací tým Zbraslav W (Skleničková). Své místo v nejvyšší soutěži bude mít také tým Trutnov 2 (Čížková), který ho obhájil v barážovém turnaji. Extraligu však po několika letech opouští tým PLC Ledo (Illková).

V mužské soutěži postoupil z finálového turnaje 1. ligy do extraligy tým Ledoborci 7 (Bukovský). Na druhém místě ve finálovém turnaji 1. ligy se umístil tým Lucky Stones (Válek), který tím také dostal šanci na postup, a to v barážovém zápase proti extraligovému týmu Zbraslav OH (Paul). Napínavý zápas, o kterém se rozhodlo až v extraendu, však skončil vítězně pro tým Zbraslav OH, který tak své místo v nejvyšší soutěži obhájil. S extraligou se pro příští sezónu loučí tým Liboc (Kubeška).

 

Změny v 1. lize

Ženskou 1. ligu si poprvé zahraje mladý tým Sněžné sovy skipky Kláry Cihlářové, která se letos v soutěži smíšených dvojic spolu s Tomášem Mackem dostala až do finálového turnaje. Barážový zápas mezi prvoligovými Sokolkami (Zapletalová) a divizními Curling Brno Legia (Holášková) nakonec Sokolky ustály, a v této úrovni soutěže proto zůstávají. Z 1. ligy však sestupuje tým Citadela (Břízová).

U mužů byl systém postupu složitější. Pro příští sezónu se totiž změnil počet hráčských sestav, které budou moci v 1. lize zůstat. Původních 16 týmů se zkrouhlo na 8, tak jako je jich v 1. lize v ženské soutěži. Zbytek se přesunul do divize, kterou by tak příští rok mohlo hrát až 26 týmů. Z ní se naopak na vyšší úroveň soutěže měly letos šanci dostat 2 divizní týmy – Loupežníci Jičín (Bodlák) a Kolibris 5 (Břenek). Žádný z nich ale oproti ženské soutěži kvůli změnám v počtu sestav nepostupoval přímo, a namísto toho se utkaly v barážovém turnaji s prvoligovými týmy. Těm ale nakonec podlehly a zůstávají v divizi, zatímco Dion 1 (Kitzberger) a Savona 6 (Švarc) si místo v 1. lize udržely.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024