Nový rok otevírají čtyři týmy v zahraničí

2. 1. 2020

Hned po Novém roce vyrazily čtyři české týmy na turnaje Světové tour do zahraničí. První dva české mužské týmy (Klíma a Šik) se spolu s ženskou jedničkou (Kubešková) vydali do skotského Perthu. Mistři mixed doubles (Paulová / Paul) budou po americkém bronzovém angažmá soupeřit v Kanadě.

 

Perth Masters

Tento tradiční turnaj hraje 24 mužských a 15 ženských týmů. Vloni na něm Klíma postoupil do čtvrtfinále, kde podlehl tehdejšímu mistru Evropy Bruci Moutovi (záznam je na Youtube), Šik tehdy skončil těsně před postupem do playoff. Češky se turnaje zatím nezúčastnily.

Muži a ženy hrají odděleně, ale v obou případech se hraje ve skupinách, muži ve čtyřech po šesti, ženy ve třech po pěti.

Vybrané zápasy budou vysílány online.

V prvním zápase se Kubešková potká s týmem skipky Jentsch. Tyto týmy spolu hrály naposledy nedávno na mistrovství Evropy, kde vyhrály Němky, které ukradly závěrečný rozhodující end.

Klíma se na úvod utká se celkem Bradem Gushua. Tento kanadský tým má zlato a stříbro z mistrovství světa (2017 a 2018), backend má i zlato z OH 2006.

Šik zahájí turnaj proti čtveřici Rosse Whytea. Tyto týmy se dvakrát potkaly na Prague Classic 2019 a každý z nich si připsal jedno vítězství. Na utkání ze základní části se můžete znova podívat online.

Online výsledky Perth Masters: muži | ženy

 

Rozpis základní části (uvedeno v CET)

Čtvrtek 2. ledna
16.00 Kubešková vs. Jentsch
19.00 Klíma vs. Gushue
  Šik vs. Whyte
Pátek 3. ledna
9.00 Klíma vs. Bryce
  Šik vs. Mouat
15.00 Kubešková vs. Gim
  Klíma vs. Magnusson
  Šik vs. Gempeler
Sobota 4. ledna
12.15 Klíma vs. Wranå
  Šik vs. Walstad
15.45 Kubešková vs. Farmer
18.30 Klíma vs. Muirhead
  Šik vs. Glukhov
22.00 Kubešková vs. Witschonke

Sledujte i účty na instagramu:

@CeskyCurling

@curling_Kubeskova

@Team.Klima

@TeamDavidSik


Qualico Mixed Doubles Classic

Na jihozápad Alberty se sjelo 36 párů, aby se popralo o body do rankingu WCT a výhry ve výši půl milionu korun. Mezi nimi je i česká jednička Zuzana Paulová / Tomáš Paul. Hraje se ve dvou městech – Banff a Canmore – která jsou od sebe vzdálena přibližně 25 km. Týmy mají zápasy zápasy základní části naplánované v obou halách. Tie-break bude v Canmore a zbytek playoff v Banff.

Hraje se ve šesti skupinách po šesti. Z každé skupiny postoupí dva týmy do playoff. Nejlepší čtyři dvojice postoupí rovnou do čtvrtfinále, zbylých osm se v jednom kole tie-breaků utká o zbylá čtvrtfinálová místa.

Bude se online vysílat dráha č. 3 v Banffu. Což znamená, že bude možné sledovat souboj Paulových proti Kanaďanům Walker / Muyres. Ti jsou držitelé bronzu z mistrovství světa MD 2018, kdy v osmifinále vyřadili právě tuto českou dvojici. Paulovi tehdy skončili desátí, což je jejich nejhorší výsledek na MS MD.

Online výsledky

 

Rozpis základní časti (uvedeno v CET, v Albertě je o osm hodin méně než ve střední Evropě)

Pátek 3. ledna
0.30 Paulová / Paul vs. Ashton / Wikkerink
17.00 Paulová / Paul vs. Cygan / Chung
Sobota 4. ledna
0.30 Paulová / Paul vs. Sahaidak / Lott
17.00 Paulová / Paul vs. Rocque / Steinke
Neděle 5. ledna
0.30 Paulová / Paul vs. Walker / Muyres ?

 

Byl vytvořen nový ranking WCT pro mixed doubles, který je podobný systému pro kategorie mužů a žen. Paulovi jsou v něm sice až sedmí oproti původnímu systému v němž byli čtvrtí, ale nový ranking je považován za spravedlivější.

 

Instagram týmu:

@Team_Paulova_Paul

 

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024