Noví mistři ČR: Zbraslav Bílí tygři, Dion XX a Dion XY

9. 3. 2020

Žákovským mistrem pro tuto sezónu se stali Zbraslav Bílí tygři (skip Vasilík), mezi juniorkami zvítězil Dion XX (Zelingrová) a novým juniorským mistrem se stal Dion XY (Chabičovský).

Žáci (U15)

Po základní části, která se hrála na začátku února, postoupili přímo do finále zbraslavští Bílí tygři. O druhé finálové místo se v sobotu utkali Kolibris 4 a Kolibris 8. Průběh byl poměrně jednoznačný a díky výsledku 9:1 postoupili do finále „osmičky“. Kolibris 4 získal bronz. Ve finále sice Tygři v úvodu skórovali trojkou, ale zbytek byl vyrovnaný. V předposledním endu hráči Kolibrisu ukradenou dvojkou dokonce skóre srovnali. Bílí tygři však s výhodou uhráli dvojku a zvítězili poměrem 6:4. Pro tým Bílých tygrů je to první titul, pro klub Zbraslav je to již třetí žákovská trofej v řadě (po loňských Polárních liškách a předloňských Ledních medvědech). Loňské mistryně (Zbraslav Polární lišky) v této sezóně již nastupují v kategorii juniorek.

Výsledky MČR žáků

🥌 1. Zbraslav Bílí tygři
🥌 2. Kolibris 8
🥌 3. Kolibris 4
4. Kolibris 6
5. Loupežníci Jičín

 

Juniorky (U21)

Základní část soutěže juniorek se dohrála až v sobotu dopoledne a tak byla trojice postupujících známá až po odehrání všech zápasů. Ledolamky v posledním utkání základní části porazily Třešňovku D a tím se udržely se na špici tabulky a postoupily přímo do finále. Obhájkyně z Třešňovky kvůli této porážce letos nepostoupily do playoff. V semifinále se utkaly týmy Dion XX a Zbraslav Polární lišky. Zkušenější hráčky Dionu XX zvítězily 10:4 a na Polární lišky zbyl bronz. I tak je vidět, že se loňské žákovské mistryně mezi staršími hráčkami neztratí.

Finále hráček do 21 let se hraje na dvě vítězství. Na úvod prvního finále se objevil zisk tří a čtyř bodů, ale i tak bylo utkání vyrovnané až do šestého endu v němž Dion XX ukradnul trojku a o end později i jedničku. Zápas byl ukončen za stavu 10:4. Druhé finále bylo od začátku vyrovnané se ziskem jedniček na obou stranách. Ledolamkám se však opět nevydařil šestý end, v němž zase dovolily soupeřkám ukrást trojku. I když Ledolamky v osmém endu srovnaly, v extraendu se jim zvítězit nepodařilo. Dion XX si připsal výhru s výsledným skóre 6:5. Díky dvěma finálovým výhrám se hráčky Dion XX staly novými juniorskými mistryněmi a budou reprezentovat na mistrovství světa juniorů B.

Výsledky MČR juniorek: základní část | playoff

🥌 1. Dion XX
🥌 2. Ledolamky
🥌 3. Zbraslav Polární lišky
4. Třešňovka D
  Kolibris 7
6. PLC 2

 

Junioři (U21)

Již po únorové části byla jasná trojice postupujících celků. Obhájci Ledoborci Juniors postoupili přímo do finále. Ledoborci OS a Dion XY si v sobotu zahráli semifinále o postup dál. V napínavém semifinále, ve kterém se skórovalo nanejvýš jedničkami, zvítězil Dion XY poměrem 4:2. 

Vyrovnané první finále rozhodnul předposlední end, v němž XY uhráli čtyřku. Ledoborci již nedokázali reagovat a tak Dion XY vyhrál první finále 6:4. Druhé finálový souboj začali Dion XY silně a v polovině již vedli 5:1. Juniors se po přestávce vzpamatovali a téměř vyrovnali, ale Dion XY se o výhru a svůj první mistrovský titul nenechal připravit a zvítězil 8:4. Tím zároveň Dion XY vybojoval právo reprezentovat na MS-B juniorů.

Výsledky MČR juniorů: základní část | playoff

🥌 1. Dion XY
🥌 2. Ledoborci Juniors
🥌 3. Ledoborci OS
4. Ledoborci NG
5. Loupežníci Jičín
  Savona 6
7. Zbraslav Lední medvědi
8. Ledoletci

 

 

Vycházející juniorské hvězdy jsou pro tuto sezónu jasné:

Julie Zelingrová a Vít Chabičovský, kteří skipují oba vítězné juniorské týmy, jsou zároveň mistry ČR v kategorii mixed doubles juniorů.

Jejich přístupu nejen ke hře si zjevně cení i ostatní hráči. Vít Chabičovský získal Sportsmanship Award vloni, Julie Zelingrová letos.

 

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024