Noví mistři ČR: Zbraslav Bílí tygři, Dion XX a Dion XY

9. 3. 2020

Žákovským mistrem pro tuto sezónu se stali Zbraslav Bílí tygři (skip Vasilík), mezi juniorkami zvítězil Dion XX (Zelingrová) a novým juniorským mistrem se stal Dion XY (Chabičovský).

Žáci (U15)

Po základní části, která se hrála na začátku února, postoupili přímo do finále zbraslavští Bílí tygři. O druhé finálové místo se v sobotu utkali Kolibris 4 a Kolibris 8. Průběh byl poměrně jednoznačný a díky výsledku 9:1 postoupili do finále „osmičky“. Kolibris 4 získal bronz. Ve finále sice Tygři v úvodu skórovali trojkou, ale zbytek byl vyrovnaný. V předposledním endu hráči Kolibrisu ukradenou dvojkou dokonce skóre srovnali. Bílí tygři však s výhodou uhráli dvojku a zvítězili poměrem 6:4. Pro tým Bílých tygrů je to první titul, pro klub Zbraslav je to již třetí žákovská trofej v řadě (po loňských Polárních liškách a předloňských Ledních medvědech). Loňské mistryně (Zbraslav Polární lišky) v této sezóně již nastupují v kategorii juniorek.

Výsledky MČR žáků

🥌 1. Zbraslav Bílí tygři
🥌 2. Kolibris 8
🥌 3. Kolibris 4
4. Kolibris 6
5. Loupežníci Jičín

 

Juniorky (U21)

Základní část soutěže juniorek se dohrála až v sobotu dopoledne a tak byla trojice postupujících známá až po odehrání všech zápasů. Ledolamky v posledním utkání základní části porazily Třešňovku D a tím se udržely se na špici tabulky a postoupily přímo do finále. Obhájkyně z Třešňovky kvůli této porážce letos nepostoupily do playoff. V semifinále se utkaly týmy Dion XX a Zbraslav Polární lišky. Zkušenější hráčky Dionu XX zvítězily 10:4 a na Polární lišky zbyl bronz. I tak je vidět, že se loňské žákovské mistryně mezi staršími hráčkami neztratí.

Finále hráček do 21 let se hraje na dvě vítězství. Na úvod prvního finále se objevil zisk tří a čtyř bodů, ale i tak bylo utkání vyrovnané až do šestého endu v němž Dion XX ukradnul trojku a o end později i jedničku. Zápas byl ukončen za stavu 10:4. Druhé finále bylo od začátku vyrovnané se ziskem jedniček na obou stranách. Ledolamkám se však opět nevydařil šestý end, v němž zase dovolily soupeřkám ukrást trojku. I když Ledolamky v osmém endu srovnaly, v extraendu se jim zvítězit nepodařilo. Dion XX si připsal výhru s výsledným skóre 6:5. Díky dvěma finálovým výhrám se hráčky Dion XX staly novými juniorskými mistryněmi a budou reprezentovat na mistrovství světa juniorů B.

Výsledky MČR juniorek: základní část | playoff

🥌 1. Dion XX
🥌 2. Ledolamky
🥌 3. Zbraslav Polární lišky
4. Třešňovka D
  Kolibris 7
6. PLC 2

 

Junioři (U21)

Již po únorové části byla jasná trojice postupujících celků. Obhájci Ledoborci Juniors postoupili přímo do finále. Ledoborci OS a Dion XY si v sobotu zahráli semifinále o postup dál. V napínavém semifinále, ve kterém se skórovalo nanejvýš jedničkami, zvítězil Dion XY poměrem 4:2. 

Vyrovnané první finále rozhodnul předposlední end, v němž XY uhráli čtyřku. Ledoborci již nedokázali reagovat a tak Dion XY vyhrál první finále 6:4. Druhé finálový souboj začali Dion XY silně a v polovině již vedli 5:1. Juniors se po přestávce vzpamatovali a téměř vyrovnali, ale Dion XY se o výhru a svůj první mistrovský titul nenechal připravit a zvítězil 8:4. Tím zároveň Dion XY vybojoval právo reprezentovat na MS-B juniorů.

Výsledky MČR juniorů: základní část | playoff

🥌 1. Dion XY
🥌 2. Ledoborci Juniors
🥌 3. Ledoborci OS
4. Ledoborci NG
5. Loupežníci Jičín
  Savona 6
7. Zbraslav Lední medvědi
8. Ledoletci

 

 

Vycházející juniorské hvězdy jsou pro tuto sezónu jasné:

Julie Zelingrová a Vít Chabičovský, kteří skipují oba vítězné juniorské týmy, jsou zároveň mistry ČR v kategorii mixed doubles juniorů.

Jejich přístupu nejen ke hře si zjevně cení i ostatní hráči. Vít Chabičovský získal Sportsmanship Award vloni, Julie Zelingrová letos.

 

 

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024