Noví juniorští a žákovští mistři ČR!

22. 4. 2018

O víkendu 21. a 22. dubna se odehrálo finále mistrovství ČR ve třech kategoriích. V kategorii do 15 let poprvé zvítězil tým Třešňovka Lední medvědi.
Mezi juniorkami sesadil celek Třešňovka D dlouhodobé reprezentantky a poprvé zvítězil. Juniorskou soutěž ovládli týmy z klubu Ledoborci, zvítězil tým Ledoborci Juniors, v němž hráli i loňští šampioni.

Žáci a žákyně

Po únorové základní části bylo rozhodnuto, že do finále žákovské kategorie postoupí tým Loupežníci Jičín. Dva celky z Třešňovky – Tučňáci a Lední medvědi – se v sobotu utkali v semifinále o místo druhého finalisty. Souboj na roztylském ledě byl jednoznačný, když od prvního endu skóroval pouze tým Ledních medvědů, kteří soupeřům dovolili pouze jedničku v pátém endu, po němž byl zápas ukončen za stavu 6:1 pro Medvědy. Ti tedy nastoupili odpoledne proti Loupežníkům v boji o nejvyšší příčku. Lední medvědi evidentně jeli na úspěšné vlně, jelikož po vyrovnaném úvodu porazily jičínské soupeře poměrem 6:2 a tento tým skipa Tomáše Krátkého poprvé získal titul mistrů ČR v žákovské kategorii!
Tým Ledních medvědů hrál v minulé sezóně částečně v jiné sestavě, loňské prvenství nemohl obhájit tým Dion DJ, jelikož již postoupil mezi juniorky.

Podrobné výsledky – žáci

Juniorky

Čtyři z pěti juniorských dívčích týmů v sobotu dohrály základní část: Průběžně první tým Třešňovka D smetl Dion DJ 10:3, loňské mistryně Ledolamky překonaly PLC 1 dokonce 16:3. Tato utkání rozhodla, že Třešňovka D postoupí do finále přímo a že v semifinále se utkají Ledolamky s celkem Dion DJ, který vloni ještě hrál mezi žáky a v této kategorii dokonce zvítězil.
Hráčky Dion DJ dokázaly ve střední části semifinále ukrást tři endy a po šesti endech (z desíti) vypadala situace jednoznačně 8:2. Ledolamky se však nevzdaly a ve výhodě uhrály trojku a ukradly jedničku. Jejich soupeřky si však toto utkání nenechaly vzít a po jedničkách v posledních endech skončil zápas 9:7 ve prospěch týmu Dion DJ, který tím postoupil do finále a prokázal, že se ani v kategorii juniorek neztratí.
Finále mělo jednoznačnější průběh díky pětce ve druhém endu pro tým Třešňovka D. Hráčky Dion DJ takové manko nedokázaly příliš snížit a po ukradených jedničkách zápas ukončily po osmém endu za stavu 12:4 pro Třešňovku D. Tým skipky Laury Klímové poprvé vyhrál juniorské mistrovství ČR a bude v lednu bojovat na juniorském mistrovství světa – B.
V loňském roce skončila reprezentace ČR (tým Ledolamek) na desáté příčce na MS – B.

Podrobné výsledky – juniorky: základní část, finálový turnaj

Junioři

V dohrávce základní části odehrály týmy vyrovnané zápasy, v nichž si tým Ledoborci Army vybojoval místo v semifinále, ve kterém se utkal s Ledoborci NG, Ledoborci Juniors postoupili do finále přímo.
Tým NG prokázal v semifinále svou převahu hned ve druhém endu v němž ukradl tři body a kradl dál. Až před pauzou tým Army získal první bod, po němž sice ještě jeden ukradli, ale Ledoborci NG rozhodli zápas čtyřbodovou tečkou v osmém endu. Semifinále tedy jasně vyhrál tým Ledoborci NG 12:4 a postoupil do finále proti klubovým kolegům Ledoborcům Juniors.
Finále mělo obdobně jednoznačný průběh, ale v opačném gardu. V první polovině zápasu totiž skórovali pouze Juniors, kteří dokonce ukradli pětku. Po přestávce sice NG uhráli trojku, ale návrat do utkání se jim nedařil a zápas ukončili po sedmi endech. Juniors, které skipoval Adam Podolka, zvítězili poměrem 11:3 a tím se stali juniorskými mistry ČR a budou reprezentovat na lednovém mistrovství světa – B.
Loňské prvenství získal tým Dion YB, z něhož většina hráčů letos hrála právě ve vítězném týmu Ledoborci Juniors.
Na posledním juniorském MS – B skončila česká reprezentace na šestnáctém místě v béčkové skupině.

Podrobné výsledky – junioři: základní část, finálový turnaj


Fotografie vítězů naleznete na instagramu nebo facebooku.

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024