Noví juniorští a žákovští mistři ČR!

22. 4. 2018

O víkendu 21. a 22. dubna se odehrálo finále mistrovství ČR ve třech kategoriích. V kategorii do 15 let poprvé zvítězil tým Třešňovka Lední medvědi.
Mezi juniorkami sesadil celek Třešňovka D dlouhodobé reprezentantky a poprvé zvítězil. Juniorskou soutěž ovládli týmy z klubu Ledoborci, zvítězil tým Ledoborci Juniors, v němž hráli i loňští šampioni.

Žáci a žákyně

Po únorové základní části bylo rozhodnuto, že do finále žákovské kategorie postoupí tým Loupežníci Jičín. Dva celky z Třešňovky – Tučňáci a Lední medvědi – se v sobotu utkali v semifinále o místo druhého finalisty. Souboj na roztylském ledě byl jednoznačný, když od prvního endu skóroval pouze tým Ledních medvědů, kteří soupeřům dovolili pouze jedničku v pátém endu, po němž byl zápas ukončen za stavu 6:1 pro Medvědy. Ti tedy nastoupili odpoledne proti Loupežníkům v boji o nejvyšší příčku. Lední medvědi evidentně jeli na úspěšné vlně, jelikož po vyrovnaném úvodu porazily jičínské soupeře poměrem 6:2 a tento tým skipa Tomáše Krátkého poprvé získal titul mistrů ČR v žákovské kategorii!
Tým Ledních medvědů hrál v minulé sezóně částečně v jiné sestavě, loňské prvenství nemohl obhájit tým Dion DJ, jelikož již postoupil mezi juniorky.

Podrobné výsledky – žáci

Juniorky

Čtyři z pěti juniorských dívčích týmů v sobotu dohrály základní část: Průběžně první tým Třešňovka D smetl Dion DJ 10:3, loňské mistryně Ledolamky překonaly PLC 1 dokonce 16:3. Tato utkání rozhodla, že Třešňovka D postoupí do finále přímo a že v semifinále se utkají Ledolamky s celkem Dion DJ, který vloni ještě hrál mezi žáky a v této kategorii dokonce zvítězil.
Hráčky Dion DJ dokázaly ve střední části semifinále ukrást tři endy a po šesti endech (z desíti) vypadala situace jednoznačně 8:2. Ledolamky se však nevzdaly a ve výhodě uhrály trojku a ukradly jedničku. Jejich soupeřky si však toto utkání nenechaly vzít a po jedničkách v posledních endech skončil zápas 9:7 ve prospěch týmu Dion DJ, který tím postoupil do finále a prokázal, že se ani v kategorii juniorek neztratí.
Finále mělo jednoznačnější průběh díky pětce ve druhém endu pro tým Třešňovka D. Hráčky Dion DJ takové manko nedokázaly příliš snížit a po ukradených jedničkách zápas ukončily po osmém endu za stavu 12:4 pro Třešňovku D. Tým skipky Laury Klímové poprvé vyhrál juniorské mistrovství ČR a bude v lednu bojovat na juniorském mistrovství světa – B.
V loňském roce skončila reprezentace ČR (tým Ledolamek) na desáté příčce na MS – B.

Podrobné výsledky – juniorky: základní část, finálový turnaj

Junioři

V dohrávce základní části odehrály týmy vyrovnané zápasy, v nichž si tým Ledoborci Army vybojoval místo v semifinále, ve kterém se utkal s Ledoborci NG, Ledoborci Juniors postoupili do finále přímo.
Tým NG prokázal v semifinále svou převahu hned ve druhém endu v němž ukradl tři body a kradl dál. Až před pauzou tým Army získal první bod, po němž sice ještě jeden ukradli, ale Ledoborci NG rozhodli zápas čtyřbodovou tečkou v osmém endu. Semifinále tedy jasně vyhrál tým Ledoborci NG 12:4 a postoupil do finále proti klubovým kolegům Ledoborcům Juniors.
Finále mělo obdobně jednoznačný průběh, ale v opačném gardu. V první polovině zápasu totiž skórovali pouze Juniors, kteří dokonce ukradli pětku. Po přestávce sice NG uhráli trojku, ale návrat do utkání se jim nedařil a zápas ukončili po sedmi endech. Juniors, které skipoval Adam Podolka, zvítězili poměrem 11:3 a tím se stali juniorskými mistry ČR a budou reprezentovat na lednovém mistrovství světa – B.
Loňské prvenství získal tým Dion YB, z něhož většina hráčů letos hrála právě ve vítězném týmu Ledoborci Juniors.
Na posledním juniorském MS – B skončila česká reprezentace na šestnáctém místě v béčkové skupině.

Podrobné výsledky – junioři: základní část, finálový turnaj


Fotografie vítězů naleznete na instagramu nebo facebooku.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024