Nové seniorské reprezentace

6. 2. 2022

O víkendu se hrála kvalifikace o mistrovství světa seniorů. Vítězem se stal složený tým skipovaný Davidem Šikem. Mezi seniorkami se přihlásit jediný tým.

Poslední mistrovství světa se hrálo v roce 2019, od té doby se seniorské šampionáty kvůli covidu nehrály. Nyní to však vypadá, že akce proběhne. MS seniorů je spolu s MS mixed doubles plánováno na 23. – 30. dubna. Šampionát se odehraje v Ženevě. Pro výběr české reprezentace v kategoriích seniorů a seniorek byla vypsána otevřená kvalifikace. Senioři jsou v curlingu starší 50 let.

V rámci seniorů se přihlásily tři týmy, které se vzájemně jednou utkaly. První z nich (CC Letící kameny) postoupil přímo do finále, zbylé dva celky se ještě utkaly v semifinále. Semifinále jednoznačně vyhrál Kolibris, který se tím probojoval až do finále. Finále bylo napínavé a dostalo se až do extraendu, ve kterém rozhodující bod s výhodou uhrál Kolibris. Tento tým se tedy stal seniorskou reprezentací. V Ženevě bude bojovat tým v sestavě David Šik, Karel Hradec, Marek Brožek, Jiří Chobot a David Havlena. Podrobné výsledky kvalifikace naleznete zde. Poslední seniorskou reprezentací byl tým Radka Klímy, který tvořil základ týmu Zbraslav R, který však nyní v domácí kvalifikaci skončil až třetí. Na MS 2019 Češi mezi 27 týmy skončili 16. Čeští senioři se nejlépe umístili na 12. místě. Bylo to v roce 2015, kdy reprezentoval tým skipa Matěje Neznala.

Jen jeden tým seniorek projevil záměr letos reprezentovat, proto se rovnou stal reprezentací. Jedná se o Sokolky, které hrají 1. ligu MČR žen. České reprezentantky skončily v historii nejlépe šesté při své premiéře v roce 2011. Tehdy reprezentoval tým Lenky Šafránkové. Posledním představením českých seniorek bylo osmé místo v roce 2017, kde hrál tým Miroslavy Vařečkové.

 


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024