Nižší soutěže v poslední třetině sezóny

18. 1. 2020

Nižší soutěže se blíží k závěru sezónu. Na roztylském ledě se bude střídat ženská 1. liga a divize, na Zbraslavi se budou točit utkání divize mužů. Ve všech těchto soutěžích se nejedná o poslední hrací víkend sezóny, ale bude to poslední příležitost pro dramatickou změnu pořadí. Mezi soutěžemi se hraje o přímé postupy / sestupy a o místa v barážích. Ty se budou letos hrát poprvé odděleně. Muži se prostřídají s finalisty MČR během víkendu 21. a 22. března. Ženské baráže se v obdobném módu odehrají 4. a 5. dubna.

 

1.liga žen

Tuto soutěž čeká předposlední kolo. Sezóna se uzavře v polovině března. Hraje se tedy ještě osm zápasů a proto ještě není zdaleka rozhodnuto. Osm zúčastněných týmů se během sezóny dvakrát utká a následně postoupí nejlepší tým přímo do extraligy a druhý celek si zahraje baráž o postup. Na opačném konci žebříčku je systém obdobný. Poslední tým přímo sestoupí, předposlední bude hrát baráž o udržení. Střed ligy je vyrovnaný s bilancí 3:3. Na průběžné první příčce je Kolibris 2, který strávil loňskou sezónu v extralize. Na druhé příčce se nyní drží Letící kameny. Na chvostu je Zbraslav TP a Savona I, která se do 1. ligy probojovala z divize.

Online výsledky 1. ligy žen

 

Divize žen

Ženskou nejnižší soutěž hraje jedenáct týmů, které mají nyní během víkendu poslední šanci zamíchat pořadím. Během tohoto víkendu se totiž dohraje úvodní část, po níž se rozdělí divize na šestici lepších a pětici horších týmů. V těchto dvou skupinách se týmy ještě jednou utkají, přičemž se předchozí výsledky započítávají. I v této soutěži se hraje o jedno přímé postupové místo a o druhé, které zajišťuje účast v baráži o postup. Na průběžné první příčce se nyní drží Dion XX, za nímž jsou umístěny Ledoborky 3 a Dion 7D.

Online výsledky divize žen

 

Divize mužů – skupina B

I devítičlenná skupina mužské nejnižší soutěže bojuje o jedno místo s přímou cestou do 1. ligy a o jedno místo v baráži o postup. Na průběžné první příčce je nyní Dion XY, který však má několik zápasů předehráno kvůli reprezentačním povinnostem na Olympiádě mládeže. Stejný počet výher mají zatím neporažení Ledoborci 2, kteří vloni sestoupili z 1. ligy.

Online výsledky divize mužů – skupina B

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024