Neznalovi ve čtvrfinále i v Rakousku

21. 10. 2019

Český pár Veronika Neznalová / Matěj Neznal na turnaji Světové tour Kitzbühelu vybojoval postup do čtvrtfinále. Neznalovi se po Oberstdorfu již podruhé v této sezóně dostali do playoff.

WCT Austrian Mixed Doubles Cup hrálo 14 týmů rozdělených do tří skupin. Češi zvítězili hned v úvodním utkání proti španělským reprezentantům Garcia / Garcia. Toto utkání hodnotil Matěj Neznal jednoznačně: „Díky předcházejícímu tréninku, alespoň částečnému porozumění ledu a přesné hře zvláště Veroniky jsme vyhráli 7:5.“

V pátek se Češi utkali s Němci a Švýcary a obě utkání měla naprosto různý charakter, jak popsal Neznal: „Nejdříve jsme narazili na pár Schöpp / Harsch, a snad nás překvapila kombinace zkušenosti a mladé německé naděje, ale po dvou endech bylo prakticky rozhodnuto, prohrávali jsme 0:7 a vůbec ničemu nerozuměli (a po 5 endech trápení jsme vzdali v poměru 1:11). Večer jsme naopak my oba byli téměř dokonalí. Soupeř – tým Iseli / Iseli, který často dokáže překvapit i tabulkově silnější soupeře, což potvrdil i v sobotu poměrně jednoznačným vítězstvím právě nad týmem Schöpp /Harsch – často nad našimi kameny jen obracel oči v sloup, když se nám dařilo, na co jsme sáhli. Tomu odpovídal i výsledek 10:1 po šesti endech.“

S bilancí 2:1 bylo již po třech zápasech jasné, že Češi postoupí do playoff, buď dle vzájemných zápasů nebo dle DSC. „Před posledním utkáním ve skupině jsme již věděli, že postupujeme do play off z druhého místa a to se nehraje úplně ideálně. Se sympatickým švédským týmem Heldin / Lindström jsme prohráli v extraendu a podařila se jim tak do roka a do dne (tedy do roka bez jednoho dne) odveta za loňský Geising,“ dodal Matěj Neznal. Loni v Geisingu vyhráli Neznalovi 12:6, nyní v Kitzbühelu zvítězili Švédové poměrem 10:7.

Ve čtvrtfinále se Češi utkali se švýcarským párem Jäggi / Pfister. Švýcaři měli silnější nástup, ale Češi postupně dotahovali. Náskok 5:1 po třech endech Neznalovi stáhli trojkou ve čtvrtém endu. Ukradenou dvojku v šestém endu, napravili uhranou trojkou v sedmém. Do závěrečného endu tedy nastupovali Češi bez výhody za stavu 7:8. „Ačkoliv jsme bojovali a do poslední endu šli o jedna dole, ačkoliv se občas povedl i nějaký promotion double take out, kousek (centimetrů či štěstí) nám chyběl a v závěrečném endu si i díky power play soupeř vedení nenechal vzít,“ doplnil Neznal. Švýcaři s výhodou uhráli dvojku a vyhráli 10:7.

Celkovým vítězem turnaje se stali norští olympionici Skaslien / Nedregotten. Druzí skončili Maďaři Palancsa / Kiss a bronz si odvezi Němci Schöpp / Harsch.

Neznalovi hodnotí pozitivně výsledek i podmínky: „Z našeho pohledu se jedná o úspěch. Byla to naše druhá účast na turnaji WCT v sezóně a opět „bodované“ play off. Dvoudráha v Kitzbühelu nás příjemně překvapila točivostí a příjemnou atmosférou.“

Neznalovi se v 1. kvalifikačním turnaji MČR mixed doubles umístili na čtvrté příčce a získali pět bodů. Pokud v 2. kvalifikačním turnaji (30. 11. – 2. 12.) dosáhnout obdobného výsledku, měli by mít dost bodů pro postoupit do finále MČR. 

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024