Neznalovi v semifinále turnaje CCT v Geisingu!

29. 10. 2017

Pár Neznalová / Neznal vybojoval na turnaji CCT Mixed Doubles Cup v Geisingu postup do semifinále a dosáhnul skvělého výsledku, který předčil i jejich vlastní očekávání.

Ze skupiny postoupili Neznalovi z druhého místa hned za finskou reprezentací Kauste / Rantamäki. „Dařilo se nám lépe číst led a změny v průběhu utkání. Tři výhry a prohra o kámen ve vyrovnaném souboji s olympijským týmem Finska nás poslaly z druhého místa do osmifinále,“ potvrdil Matěj Neznal. Osmifinálový zápas proti švýcarskému páru Wild / Gubler se vyvíjel vyrovnaně díky posledním kamenům Veroniky Neznalové, která házela velmi přesně. Do posledního endu šli čeští hráči s dvoubodovým deficitem, ale s výhodou posledního kamene. „Utkání jsme v posledním endu při našem power play rozhodli vhodnou taktikou a vesměs úspěšnými kameny. Stephanie Wild se při freeze svým posledním kamenem proti prohranému utkání nevešla do kruhu,“ popsal situaci Neznal. Český tým v posledním endu získal tři body a utkání otočil na výsledných 6:5.

Ve čtvrtfinále porazili Neznalovi ruský pár Komarova / Goryachev jednoznačně 8:5. „Díky přesným kamenům jsme měli utkání překvapivě ve svých rukách a sen se splnil,“ sdělil nadšený Neznal. V semifinále proti páru Noreen / Noreen a v zápase o třetí místo proti dvojici Skaslien / Nedregotten se českému týmu již tolik nedařilo a skončil tedy na skvělém čtvrtém místě. „V semifinále a utkání o třetí místo jsme již oba fyzicky odešli a vytratila se i přesnost. Přeci jen nejsme (mohu doufám říci nebyli jsme) zvyklí hrát tak vyhrocená utkání v řadě za sebou,“ popsal závěr turnaje Matěj Neznal.

„Pro nás určitě výsledek z říše snů a přání. Brambora z turnaje, kde jsme za sebou nechali týmy zvučných jmen, mezi nimi i účastníky olympijských her a překvapili nejen sebe,“ sdělil závěrem Neznal a dodal: „Díky moc Zuzce a Tomovi za cenné rady a všem českým účastníkům turnaje za fantastickou podporu.“ Zmíněný pár Zuzana Hájková / Tomáš Paul postoupil ze skupiny, ale v osmifinále nestačil na švýcarský pár Jaeggi / Michel.

První místo obhájila ruská dvojice Bryzgalova / Krushelnitskiy, která ve finále porazila švédský pár Noreen / Noreen 7:5.

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024