Neznalovi v semifinále turnaje CCT v Geisingu!

29. 10. 2017

Pár Neznalová / Neznal vybojoval na turnaji CCT Mixed Doubles Cup v Geisingu postup do semifinále a dosáhnul skvělého výsledku, který předčil i jejich vlastní očekávání.

Ze skupiny postoupili Neznalovi z druhého místa hned za finskou reprezentací Kauste / Rantamäki. „Dařilo se nám lépe číst led a změny v průběhu utkání. Tři výhry a prohra o kámen ve vyrovnaném souboji s olympijským týmem Finska nás poslaly z druhého místa do osmifinále,“ potvrdil Matěj Neznal. Osmifinálový zápas proti švýcarskému páru Wild / Gubler se vyvíjel vyrovnaně díky posledním kamenům Veroniky Neznalové, která házela velmi přesně. Do posledního endu šli čeští hráči s dvoubodovým deficitem, ale s výhodou posledního kamene. „Utkání jsme v posledním endu při našem power play rozhodli vhodnou taktikou a vesměs úspěšnými kameny. Stephanie Wild se při freeze svým posledním kamenem proti prohranému utkání nevešla do kruhu,“ popsal situaci Neznal. Český tým v posledním endu získal tři body a utkání otočil na výsledných 6:5.

Ve čtvrtfinále porazili Neznalovi ruský pár Komarova / Goryachev jednoznačně 8:5. „Díky přesným kamenům jsme měli utkání překvapivě ve svých rukách a sen se splnil,“ sdělil nadšený Neznal. V semifinále proti páru Noreen / Noreen a v zápase o třetí místo proti dvojici Skaslien / Nedregotten se českému týmu již tolik nedařilo a skončil tedy na skvělém čtvrtém místě. „V semifinále a utkání o třetí místo jsme již oba fyzicky odešli a vytratila se i přesnost. Přeci jen nejsme (mohu doufám říci nebyli jsme) zvyklí hrát tak vyhrocená utkání v řadě za sebou,“ popsal závěr turnaje Matěj Neznal.

„Pro nás určitě výsledek z říše snů a přání. Brambora z turnaje, kde jsme za sebou nechali týmy zvučných jmen, mezi nimi i účastníky olympijských her a překvapili nejen sebe,“ sdělil závěrem Neznal a dodal: „Díky moc Zuzce a Tomovi za cenné rady a všem českým účastníkům turnaje za fantastickou podporu.“ Zmíněný pár Zuzana Hájková / Tomáš Paul postoupil ze skupiny, ale v osmifinále nestačil na švýcarský pár Jaeggi / Michel.

První místo obhájila ruská dvojice Bryzgalova / Krushelnitskiy, která ve finále porazila švédský pár Noreen / Noreen 7:5.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024