Neznalovi potřetí v sezóně ve čtvrtfinále WCT

14. 1. 2020

Pár Veronika Neznalová / Matěj Neznal, který je aktuálně druhou nejlepší českou dvojicí v rankingu Světové tour, postoupil do čtvrtfinále WCT Dutch Masters Mixed Doubles 2020, kde podlehl následným švédským vítězům. V této sezóně se jedná o jejich již třetí postup do playoff turnaje WCT, po zářijovém turnaji v Oberstdorfu a říjnovém Kitzbühelu.

Průběh turnaje popsal Matěj Neznal:

„Dutch Masters 2020 se konal na trojdráze v Zoetermeer, ve velmi příjemné atmosféře a prostředí, s menší točivostí ledu (jak jsme byli i varováni Zuzkou a Tomem, kteří minulý ročník vyhráli). Turnaj, hraný tentokrát systémem triple knockout, byl otevřen pro šestnáct týmů, a soupisky naznačovaly, že to nebude vůbec jednoduché (z první dvacítky se podle aktualizovaného světového rankingu mixed doubles turnaje zúčastnilo šest týmů).

Celý turnaj byly naše výkony poněkud nevyrovnané, jak se nám již stává. Střídavě jsme tak poráželi týmy, na které jsme si více věřili a kdy se nám dařilo – Gertsch/Gertsch ze Švýcarska 8:4 a Bomas/Bomas z Nizozemí 8:6 a naopak tvrdě prohrávali s týmy, které jsou v první dvacítce rankingu a kde jsme během hry měli pocit, že nezvládneme zahrát ani jeden stoprocentní kámen – Moskaleva/Eremin a Jäggi/Pfister shodně 4:12. Pro setrvání v turnaji a postup do play-off či naopak pro ukončení, bylo rozhodující páté utkání – poslední v C road – kde jsme měli za soupeře zkušený maďarský tým Szekeres/Nagy, aktuálně na 8. místě rankingu. Utkání bylo vyrovnané a napínavé do posledního kamene, řekl bych poměrně dobře hrané z obou stran. I díky závěrečné trojce při našem power play jsme vyhráli 8:6 a postoupili opět do čtvrtfinále. Třetí turnaj v sezóně a třetí postup do play off, co chtít víc…

V neděli nás ve čtvrtfinále čekal švédský tým Heldin/Lindström a bohužel se nám nepodařila odveta za Kitzbühel a prohráli jsme po matném výkonu jednoznačně 2:10. Nicméně tomuto páru fandíme a tak jsme byli rádi, že nakonec celý turnaj vyhráli.“

 

Neznalovi ještě v této sezóně vyrazí na turnaje do Budapešti a do Rigy.

Od změny formátu soutěže MČR mixed doubles před třemi lety, se Neznalovým – navzdory úspěchům na mezinárodní scéně – podařilo probojovat do finále MČR až letos. Celkem šest dvojic se utká o mistrovský titul a letenku na mistrovství světa 1. – 4. února.

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024