Německo poprvé – ženy

7. 12. 2017

Středeční odpolední zápas odehrály Češky proti Němkám, které zde v Plzni ještě nevyhrály a tak i v tomto zápase částečně přeskládaly sestavu.

V prvním endu uhrály Němky po velké české chybě ve výhodě dvojku, na což zareagoval český tým trojbodovým ziskem, který se podařil díky skvělému poslednímu kameni skipky Anny Kubeškové. Celé utkání bylo velmi vyrovnané, zajímavostí bylo dokonce čtyřikrát opakované měření kamenů na konci osmého endu, ze kterého vyšel nakonec lépe český kámen. Ofenzivní hra Češek ke konci zápasu se vyplatila a dokázaly v devátém endu srovnat na 7:7. Výborná hra obou týmů v závěrečném endu bohužel nedopadla pro Češky úspěšně, soupeřky ve své výhodě skórovaly a utkání vyhrály poměrem 10:7.

Česká vice-skipka Alžběta Baudyšová po utkání řekla: „Celkově to byl vyrovnaný zápas, i procentuálně. My jsme hrály na 71 %, Němky na 73 %. Myslím, že byl problém, že jsme udělaly pár chyb v klíčových kamenech, většinou ke konci endu, takže to byly větší chyby než ty jejich. Chybovaly ale oba týmy, utkání bylo vyrovnané až do posledního kamene. Němky v desátém endu zvolily úplně jinou taktiku a hodily výborně první dva kameny, takže pro nás bylo hodně těžké se tam dostat na lepší kámen. Dokázaly nám to hodně znepříjemnit a pak jsme musely hrát stranou, která méně točí, takže bylo pro nás těžké ohlídat poslední kámen. Tato dráha byla nejzákeřnější z těch, na kterých jsme zatím hrály. Jedna strana dělala divné věci a aspoň to budeme vědět pro příště.“

Německá skipka Daniela Jentsch se k zápasu vyjádřila podobně: „Myslím, že oba týmy chybovaly, ale naše chyby přišly ve vhodnějších okamžicích, takže jsme měly štěstí. Led je tady náročný, ale dnes se nám ho dařilo číst úspěšně. Je jiný, než na co jsme zvyklé, točí o něco méně. Před zápasem jsme zkusily protočit sestavu, protože jsme předtím dvakrát prohrály a potřebovaly jsme udělat změnu. Tuto sestavu jsme zkusily poprvé, ale je to skvělé. Někdy je třeba zkusit změnu.“

Ve čtvrtek čeká Češky zápas od 9.00 proti Dánkám, se kterými hrály naposledy před pár dny na mistrovství Evropy. „Víme, jak hrají, známe je. Hrály jsme s nimi již mnohokrát. Určitě to bude dobrý zápas a těšíme se na něj,“ sdělila Baudyšová.

Zítra od 19.00 si pak české hráčky zahrají proti Finkám na stejné dráze jako v tomto utkání. „Známe je, ale letos jsme s nimi ještě nehrály. Loni jsme s nimi hrály asi třikrát a vždycky jsme vyhrály, ale teď je úplně nová sezóna, takže uvidíme,“ doplnila česká vice-skipka.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024