Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

Spolu s MS Mixed Doubles se ve Švédsku odehrálo také mistrovství světa seniorů a seniorek, kde Česko zastupovaly týmy v obou kategoriích.

Hrálo se opět v základní části ve skupinách, z nichž u mužů i žen postupovalo osm týmů do nadstavby.

 

Muži, se skipem Davidem Šikem, se na MS dostali ve stejném složení po dvou letech a snažili se tak navázat na předloňské stříbro. V základní části se jim dařilo skvěle i letos – s bilancí 4 výher a 1 prohry postoupili do play-off z druhého místa ve skupině. Ve čtvrtfinále však opět narazili na Švédsko (Wranå), se kterými jako jedinými v round-robin prohráli, a ani podruhé se jim je na šampionátu bohužel nepodařilo porazit. Zápas skončil 4:8 pro Švédy, a Češi tak z mistrovství světa, spolu s dalšími třemi čtvrtfinálovými týmy, odjíždějí pátí.

 

Ženy si se skipkou Janou Beránkovou na MS seniorek zahrály poprvé. Při své premiéře přesto předvedly hezký curling a porazily Norsko a Finsko. „Celkově se tým v turnaji herně zlepšoval a sžil se s točivějším ledem, než je v Praze,“ komentuje trenér Milan Polívka. S bilancí 2 výhry a 3 prohry se jim však nepodařilo postoupit dále a na šampionátu skončily na 11. místě.

 

Zlato u seniorů i seniorek, stejně jako minulý rok, putuje do Kanady. Stříbro v mužské kategorii vybojovaly Spojené státy, bronzoví skončili Švédové. U žen si stříbro odváží Litevky a bronz Skotky.

 

Moc děkujeme za reprezentaci a budeme se těšit na další skvělé výkony v posledním turnaji této sezony, a to na MČR seniorů a seniorek, které začíná od 10. května v roztylské hale!

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024