Muži vs. Finsko aneb odveta za semifinále ME

6. 12. 2017

První zápas českých mužů proti Finsku vysílá Česká televize:
http://www.ceskatelevize.cz/sport/zimni-sporty/365316-zive-cesko-finsko/


Prvním soupeřem mužské reprezentace byli Finové, se kterými má tým Jiřího Snítila v tomto roce vyrovnanou bilanci 2:2, bohužel včetně nedávné porážky v semifinále mistrovství Evropy B, kvůli které český tým nepostoupil do elitní skupiny A.

Od začátku tohoto utkání měli výhodu posledního kamene Finové, ale nedařilo se jim proměnit ji v bodový zisk, a tak úvodní čtyři endy končily nulou.

Až v pátém endu finský skip nepřesným posledním kamenem dovolil Čechům ukrást první bod zápasu. Lépe hrající čeští reprezentanti v šestém endu vytvořili situaci, ze které opět získali jeden bod navzdory soupeřově výhodě. Finové uhráli svůj první bod až v sedmém endu, ve kterém finský skip Aku Kauste dohodil proti trojici českých kamenům, a tím se výhoda poprvé v zápase přesunula na českou stranu.

Tato změna dynamiky však trochu pomohla Finům, kteří začali hrát lépe, Jiří Snítil však zahrál svůj poslední kámen naprosto přesně a získal alespoň jeden bod. V předposledním endu Finové dokázali ve výhodě uhrát dvojku a tím srovnat skóre na 3:3. V dramatické koncovce zápasu hráli Finové velmi dobře, chyba z jejich strany přišla až u posledního kamene, který nezatočil dostatečně. Jiří Snítil tak mohl svým posledním kamenem zahrát take-out, který hodil naprosto bezchybně, a k nadšení přítomných fanoušků si česká reprezentace připsala první vítězství 5:3.

Další utkání je naplánováno ve středu od 12.00 proti Dánům, kteří na sousední dráze prohráli s Ruskem 3:6.

Hodnocení Jiřího Snítila: „Náš plán byl od začátku donutit Finy do jedničky a převzít si výhodu, což se zpočátku nedařilo. Šance jsme měli, ale Finové situaci většinou posledním kamenem vyřešili. V pátém endu jsme neplánovaně ukradli jedničku, stejně jako v šestém, což už hrálo v náš prospěch. Osmý end vypadal, že dáme dvojku, ale nakonec díky bravurnímu kameni finského skipa následoval poměrně kritický dohoz proti finské trojce. Do posledního endu jsme šli vyrovnaně s výhodou a naším cílem bylo čistit, což nakonec nevyšlo ideálně, ale i díky finské chybce posledním kamenem jsem mohl hrát lehký posun, který vyšel.

Pozitivní na celém utkání bylo, že jsme se dokázali podržet. Když jeden hráč udělal chybu a přišel kritický moment, další ho podržel a zahrál parádní kámen, což doufám, že nám vydrží i pro další zápasy.  Také jsme dobře a rychle přečetli led, rychleji než soupeř, což také určitě přispělo k naší výhře.

Další zápas proti Dánům bude hodně o tom držet se s nimi ve hře a nenechat se natlačit do situace, která nám úplně nesedí. Rasmus (dánský skip) je hračička, miluje útočnou hru, riskuje, věří si.“

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024