Muži vs. Finsko aneb odveta za semifinále ME

6. 12. 2017

První zápas českých mužů proti Finsku vysílá Česká televize:
http://www.ceskatelevize.cz/sport/zimni-sporty/365316-zive-cesko-finsko/


Prvním soupeřem mužské reprezentace byli Finové, se kterými má tým Jiřího Snítila v tomto roce vyrovnanou bilanci 2:2, bohužel včetně nedávné porážky v semifinále mistrovství Evropy B, kvůli které český tým nepostoupil do elitní skupiny A.

Od začátku tohoto utkání měli výhodu posledního kamene Finové, ale nedařilo se jim proměnit ji v bodový zisk, a tak úvodní čtyři endy končily nulou.

Až v pátém endu finský skip nepřesným posledním kamenem dovolil Čechům ukrást první bod zápasu. Lépe hrající čeští reprezentanti v šestém endu vytvořili situaci, ze které opět získali jeden bod navzdory soupeřově výhodě. Finové uhráli svůj první bod až v sedmém endu, ve kterém finský skip Aku Kauste dohodil proti trojici českých kamenům, a tím se výhoda poprvé v zápase přesunula na českou stranu.

Tato změna dynamiky však trochu pomohla Finům, kteří začali hrát lépe, Jiří Snítil však zahrál svůj poslední kámen naprosto přesně a získal alespoň jeden bod. V předposledním endu Finové dokázali ve výhodě uhrát dvojku a tím srovnat skóre na 3:3. V dramatické koncovce zápasu hráli Finové velmi dobře, chyba z jejich strany přišla až u posledního kamene, který nezatočil dostatečně. Jiří Snítil tak mohl svým posledním kamenem zahrát take-out, který hodil naprosto bezchybně, a k nadšení přítomných fanoušků si česká reprezentace připsala první vítězství 5:3.

Další utkání je naplánováno ve středu od 12.00 proti Dánům, kteří na sousední dráze prohráli s Ruskem 3:6.

Hodnocení Jiřího Snítila: „Náš plán byl od začátku donutit Finy do jedničky a převzít si výhodu, což se zpočátku nedařilo. Šance jsme měli, ale Finové situaci většinou posledním kamenem vyřešili. V pátém endu jsme neplánovaně ukradli jedničku, stejně jako v šestém, což už hrálo v náš prospěch. Osmý end vypadal, že dáme dvojku, ale nakonec díky bravurnímu kameni finského skipa následoval poměrně kritický dohoz proti finské trojce. Do posledního endu jsme šli vyrovnaně s výhodou a naším cílem bylo čistit, což nakonec nevyšlo ideálně, ale i díky finské chybce posledním kamenem jsem mohl hrát lehký posun, který vyšel.

Pozitivní na celém utkání bylo, že jsme se dokázali podržet. Když jeden hráč udělal chybu a přišel kritický moment, další ho podržel a zahrál parádní kámen, což doufám, že nám vydrží i pro další zápasy.  Také jsme dobře a rychle přečetli led, rychleji než soupeř, což také určitě přispělo k naší výhře.

Další zápas proti Dánům bude hodně o tom držet se s nimi ve hře a nenechat se natlačit do situace, která nám úplně nesedí. Rasmus (dánský skip) je hračička, miluje útočnou hru, riskuje, věří si.“

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024