Muži se utkali s Italy

9. 12. 2017

V pátek večer se čeští reprezentanti na Olympijské kvalifikaci utkali s Itálií. Bylo jasné, že vítěz tohoto utkání bude mít víceméně jistý postup do play off.

IMG 5005

Češi sice hned na úvod dovolili soupeři ukrást bod, ale sami vzápětí skórovali dvojkou. Bohužel se Čechům nezdařil závěr třetího endu a umožnili Italům získat tři body. Hra pokračovala poměrně vyrovnaně, kvůli nepřesnostem se žádnému týmu nedařilo soupeře výrazněji přehrát. Výrazná změna skóre nastala až v osmém endu, kdy se Češi rozhodli zariskovat a bohužel to nepřineslo kýžený výsledek. Ba naopak, dovolili Italům uhrát trojku a odskočit o dva body. Když vzápětí další dva ukradli, rozhodl se český tým ukončit za stavu 6:10.

Italové si tak zajistili místo v nadstavbové části šampionátu. Český tým si v sobotu od 13.30 zahraje proti Nizozemsku, a aby se dostal do závěrečných bodů ze třetího místa, tak musí vyhrát a zároveň doufat v pomoc Rusů, kteří musí porazit Čínu.

Jiří Snítil, skip českého týmu: „Kromě posledních dvou endů to z naší strany nebyl špatný zápas, přeléval se z jedné strany na druhou. Bohužel nakonec ne na tu naši. Zítra nás ještě čeká důležitý zápas s Nizozemskem, se kterým máme negativní bilanci, takže jim určitě máme co vracet.“

Brad Askew, národní trenér: „Nedokázali jsme správně přečíst led a nechávali jsme soupeře hrát jednodušší kameny a hlavně kameny, které jim sedí. V osmém endu jsme z mého pohledu zbytečně riskovali, což vyústilo v trojku soupeře, který tak nejenom odskočil ve výsledcích, ale také tím dostal extra dávku energie a sebedůvěry.“

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024