MS: Utkání s Dánskem se odkládá

2. 5. 2021

Kvůli pozitivním testům mezi členy televizního štábu byla odložena sedmá runda, v níž se měly utkat český a dánský tým. Zápas je zatím odložen na neurčito.

Byly odloženy všechny čtyři zápasy sedmého kola, které se mělo hrát od 9.00 místního času (17.00 CET). Hráči byli testováni naposledy včera a nyní se čeká výsledky, aby se mohlo potvrdit, že lze nastoupit k utkáním od 14.30 místního času, tedy od 22.30 středoevropského času. To se netýká české reprezentace, která má v tomto kole volno. Pro ni bude nejbližší zápas až od 3.30 středoevropského času proti Japonsku. Obě tato kola byla o půl hodiny zpožděna oproti plánu kvůli zdržení při vyhodnocování výsledků testů.

Světová federace se vyjádřila, že by hráči neměli být v žádném ohrožení. Štáb bydlí v jiném hotelu než hráči. V přenosech si diváci mohou všimnout, že všechny osoby mimo hráčů nosí roušky. Během odloženého kola dojde v areálu k dezinfekci.

Souboj s Japonskem měl být natáčen, ale nebude. Až do úterý se nebudou natáčet žádná utkání. Z hlediska českého týmu to ovlivní pouze zápas s Japonskem. Další vysílaný zápas je naplánovaný až na čtvrtek, kdy se Češky utkají s USA.

Zatím není jasné, kam se odložená utkání přesunou. Jestli dojde k prostému přesunu na konec základní části nebo k nějakému většímu přeskupení zápasů. Šampionát má končit 9. května a nelze moc prodloužit, jelikož musí část hráčů a trenérů odjet do Skotska, aby od mohla nastoupit do izolace před mistrovstvím světa mixed doubles (které začíná 17. května).

 

Jisté je, že všichni pořadatelé (organizační výbor, kanadský curlingový svaz, světová federace, kanadské úřady) věnují mimořádné úsilí, aby uspořádali šampionát i v těchto náročných podmínkách. 

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024