MS seniorek a seniorů 2023

1. 5. 2023

Češi vezou čtvrtfinálové umístění 

Souběžně s MS mixed doubles se v Koreji hrálo také MS seniorek a seniorů, kde jsme měli dvojnásobné zastoupení. Ze skupiny do čtvrtfinále se podařilo postoupit týmu mužů, tým žen ve své skupině obsadil předposlední místo. Celkové vítězství si v obou kategoriích odváží Kanada.

Soutěž mužů:

Tým Radka Žďárského se po většinu turnaje pohyboval těsně pod postupovou pozicí. V posledním utkání ve skupině ale porazil Polsko 9:3 a vyhoupl se na třetí příčku, která dávala šanci na postup do play-off. Pak už nezbývalo než čekat, jak dopadnou ostatní utkání. Štěstí tentokrát stálo na české straně a naši reprezentanti díky lepšímu DSC mohli slavit postup do čtvrtfinále MS.

Tam ji stopku vystavili Američané. „Přestože jsme týmu USA nakonec podlehli, neodcházíme rozhodně se smutkem i díky vám všem, kteří jste nás celou dobu sledovali a podporovali nás svými lajky, či komentáři. Moc nás to motivovalo a je to tedy i vaše zásluha.“ napsali čeští reprezentanti z Koreje.

 

Soutěž žen:

Chvíli to vypadalo, že tým Lenky Šafránkové odjede z Koreje s prázdnou, ale nakonec se Češkám podařilo skórovat alespoň v posledním zápase. V něm naše reprezentantky porazily Austrálii 8:3 a ve skupině B obsadily 6. místo.

Kompletní výsledky turnaje najdete zde.

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024