MS seniorek a seniorů 2023

1. 5. 2023

Češi vezou čtvrtfinálové umístění 

Souběžně s MS mixed doubles se v Koreji hrálo také MS seniorek a seniorů, kde jsme měli dvojnásobné zastoupení. Ze skupiny do čtvrtfinále se podařilo postoupit týmu mužů, tým žen ve své skupině obsadil předposlední místo. Celkové vítězství si v obou kategoriích odváží Kanada.

Soutěž mužů:

Tým Radka Žďárského se po většinu turnaje pohyboval těsně pod postupovou pozicí. V posledním utkání ve skupině ale porazil Polsko 9:3 a vyhoupl se na třetí příčku, která dávala šanci na postup do play-off. Pak už nezbývalo než čekat, jak dopadnou ostatní utkání. Štěstí tentokrát stálo na české straně a naši reprezentanti díky lepšímu DSC mohli slavit postup do čtvrtfinále MS.

Tam ji stopku vystavili Američané. „Přestože jsme týmu USA nakonec podlehli, neodcházíme rozhodně se smutkem i díky vám všem, kteří jste nás celou dobu sledovali a podporovali nás svými lajky, či komentáři. Moc nás to motivovalo a je to tedy i vaše zásluha.“ napsali čeští reprezentanti z Koreje.

 

Soutěž žen:

Chvíli to vypadalo, že tým Lenky Šafránkové odjede z Koreje s prázdnou, ale nakonec se Češkám podařilo skórovat alespoň v posledním zápase. V něm naše reprezentantky porazily Austrálii 8:3 a ve skupině B obsadily 6. místo.

Kompletní výsledky turnaje najdete zde.

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024