MS mixed doubles: První prohra se silnými Američany

26. 4. 2017

Český reprezentační pár Zuzana Hájková, Tomáš Paul na mistrovství světa v mixed doubles v kanadském Lethbridge prohrál se silnou dvojicí USA 4:7 a připsal si první prohru na turnaji. USA reprezentují sourozenci Hamiltonovi, kteří na světovém šampionátu zatím neprohráli.

Tomáš Paul: „Prohra s USA nás mrzí, ale byla v tomto případě zasloužená. Soupeři hráli druhou půlku zápasu přesněji a podařilo se jim zahrát klíčové kameny. Bohužel u některých našich klíčových kamenů nezafungovala zcela správně komunikace, což se projevilo ne úplně přesným umístěním kamenů. Svou roli udělala také změna ledu, oproti předchozím zápasům se led ještě více zrychlil, na což jsme se nebyli schopni na 100% adaptovat.

Věříme, že se dokážeme z chyb poučit. Chceme trochu upravit naší komunikaci, zpřesnit ji a zjednodušit. Zítra to snad vítězně vyzkoušíme proti týmu z Kazachstánu. Zároveň jsme rádi, že máme velmi dobrou výchozí pozici pro postup do play-off a vše pouze ve svých rukou.“

Brad Askew: „Zápas proti USA byl rozhodně hrou dvou polovin. Začali jsme velmi dobře a nutili jsme soupeře do těžkých kamenů, chyb a jedniček, zatímco my jsme brali za dva. Od třetího endu ale začaly oba týmy zápasit s velmi rychlým ledem, draw končilo v zadních kruzích a často směrově mimo. V druhé polovině zápasu nás pak USA přehrálo, na výsledku se podepsalo i několik chyb v metení a komunikaci.

Zítra ráno ale hrajeme proti Kazachstánu a vítězství nás posune do velmi solidní pozice pro nasazení v play-off.“

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024