MS mixed doubles juniorů: dosavadní bilance 2:1

7. 5. 2026

Silný začátek předvedla dvojice Krupičková / Blaha na svém v pořadí druhém mistrovství světa mixed doubles juniorů. Hned v úvodu porazili Itálii – obhájce titulu, i když v obměněném složení. Pokračovali dominantní výhrou proti Spojeným státům.

„Juniorský tým mixed doubles vstoupil do mistrovství světa dvěma výhrami proti silným soupeřům. V obou utkáních byl tým dobře připravený a v první polovině zápasu podal velmi kvalitní výkon, díky kterému si vytvořil náskok na scoreboardu. K úspěšnému prvnímu dni přispěla také konzistentní úspěšnost obou hráčů a chytrá taktická rozhodnutí během hry.

Led v Saville Centre v Edmontonu, dějišti mistrovství světa, odpovídá parametry arénového ledu – je točivý a rychlý,” popsal situaci Wade Scoffin.

Prohra přišla ve třetím zápase opět proti silnému soupeři – dosud neporaženému Japonsku.

„Juniorský tým mixed doubles měl ve středu na programu jediné utkání proti dosud neporaženému Japonsku. Sisi a Ondra v prvním endu ztratili tři body, ale následně dokázali skóre dotáhnout a do přestávky po čtvrtém endu se šlo za stavu 3:3. Japonci pak sehráli velmi silně pátý a sedmý end, ve kterých získali dva, respektive tři body. Českému týmu se naopak nepodařilo výrazněji využít power play v šestém endu, ze kterého vytěžil pouze jeden bod. Tým i přesto zůstává v dobré pozici ve skupině před zbývajícími zápasy proti Kazachstánu, Brazílii, Polsku a Hongkongu.”

MS mixed doubles juniorů: dosavadní bilance 2:1

7. 5. 2026

Těhotná na mistrovství světa? S dobrou přípravou to jde

6. 5. 2026

V úterý začíná světový šampionát mixed doubles juniorů

5. 5. 2026