MS mixed doubles 2023

30. 4. 2023

Turnaj ovládli Thiesse/Dropkin (USA)

V sobotním finále Mistrovství světa mixed doubles 2023 se střely týmy USA (Thiesse/Dropkin) a Japonska (Matsumura/Tanida) a oba se zapsaly do historie curlingu. Američané zvítězili na MS MD poprvé a pro Japonsko jde o vůbec první medaili z MS MD. Pár z USA potřeboval k výhře pouze sedm endů, z nichž skóroval hned v pěti a zvítězil poměrem 8:2.

Oba týmy se utkaly už ve skupině, tam ve vyrovnaném zápase zvítězili reprezentanti země vycházejícího slunce poměrem 7:5. Finále však mělo zcela jiný průběh. Thiesse/Dropkin se ujali vedení hned na začátku zápasu, kdy využili zaváhání japonského páru ve druhém endu. Tlak udrželi až do konce a cestu turnajem završili ziskem titulu mistrů světa. 

 

LHR50839
World Mixed Doubles Curling Championship 2023, Gangneung, Korea, foto: WCF/Logan Hannigan-Downs

O bronz bojovaly týmy Norska (Roenning/Braenden) a Kanady (Jones/Laing) a nakonec to je norský pár, kdo bude z Koreje odjíždět s medailí na krku. Kanadské duo přehráli 6:2.

Čeští reprezentanti Julie Zelingrová a Vít Chabičovský stejně jako loni tři zápasy vyhráli a šest prohráli, ale letos to stačilo jen na 8. příčku ve skupině, a tak museli hrát proti Německu zápas o udržení. Ten naštěstí zvládli na výbornou a zvítězili 5:3. „Podařilo se nám ve velmi dobře vedeném zápase porazit loňského bronzového medailistu a udržet pro Českou republiku elitní skupinu a šanci pro body na kvalifikaci na ZOH.” zhodnotil důležité utkání trenér Jakub Bareš. 

Kompletní výsledky turnaje najdete zde

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024