MS mixed doubles 2023

30. 4. 2023

Turnaj ovládli Thiesse/Dropkin (USA)

V sobotním finále Mistrovství světa mixed doubles 2023 se střely týmy USA (Thiesse/Dropkin) a Japonska (Matsumura/Tanida) a oba se zapsaly do historie curlingu. Američané zvítězili na MS MD poprvé a pro Japonsko jde o vůbec první medaili z MS MD. Pár z USA potřeboval k výhře pouze sedm endů, z nichž skóroval hned v pěti a zvítězil poměrem 8:2.

Oba týmy se utkaly už ve skupině, tam ve vyrovnaném zápase zvítězili reprezentanti země vycházejícího slunce poměrem 7:5. Finále však mělo zcela jiný průběh. Thiesse/Dropkin se ujali vedení hned na začátku zápasu, kdy využili zaváhání japonského páru ve druhém endu. Tlak udrželi až do konce a cestu turnajem završili ziskem titulu mistrů světa. 

 

LHR50839
World Mixed Doubles Curling Championship 2023, Gangneung, Korea, foto: WCF/Logan Hannigan-Downs

O bronz bojovaly týmy Norska (Roenning/Braenden) a Kanady (Jones/Laing) a nakonec to je norský pár, kdo bude z Koreje odjíždět s medailí na krku. Kanadské duo přehráli 6:2.

Čeští reprezentanti Julie Zelingrová a Vít Chabičovský stejně jako loni tři zápasy vyhráli a šest prohráli, ale letos to stačilo jen na 8. příčku ve skupině, a tak museli hrát proti Německu zápas o udržení. Ten naštěstí zvládli na výbornou a zvítězili 5:3. „Podařilo se nám ve velmi dobře vedeném zápase porazit loňského bronzového medailistu a udržet pro Českou republiku elitní skupinu a šanci pro body na kvalifikaci na ZOH.” zhodnotil důležité utkání trenér Jakub Bareš. 

Kompletní výsledky turnaje najdete zde

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024