MS-B juniorů 2019 je za námi

10. 1. 2019

Mistrovství světa juniorů B skončilo a českým týmům se ani tentokrát ve finské Lohji nedařilo. Podrobné výsledky naleznete na webu curling.cz/wjbcc2019

 

Juniorky

Soutěž juniorek byla rozdělená do tří skupiny po pěti. Český tým díky čtyřem výhrám a dvěma porážkám skončil ve skupině na třetím místě a tím postoupil dál. Systém postupu je takový, že první dva týmy ve skupině společně s jedním týmem ze třetí příčky (který má nejlepší DSC) postupují do čtvrtfinále. Zbylé dvě reprezentace, které skončily třetí, se utkají v kvalifikačním utkání o poslední volné místo ve čtvrtfinále. České juniorky čekalo právě toho kvalifikační utkání, v němž však podlehly Němkám a tím na šampionátu skončily. Celkově se tedy umístily na devátém místě.

Do áčkového mistrovství postupují Skotky, Rusky a Japonky. 

 

Rozhovor s Jakubem Barešem, koučem juniorek

Letos se podařilo aspoň postoupit do play-off. Jak jste s výsledkem spokojeni?
Technicky vzato jsme do play-off nepostoupili. Postoupili jsme ze skupiny do kvalifikačního zápasu o play-off. Za postup ze skupiny jsme spokojeni. Nicméně dvě těsné prohry s Dánskem a Maďarskem a ne příliš dobré LSD nás stálo play-off.

Pro utkání s Běloruskem jste zvolili jinou sestavu. Proč?
Proti Bělorusku jsme změnili sestavu, aby Ema získala zkušenosti ze zápasu a aby si Kája mohla odpočinout, protože jí nebylo dobře.

Kvalifikační utkání s Německem mělo zajímavý průběh. Od pátého endu se již neskórovalo.
V zápase s Německem byl důležitý pátý end, kdy německá skipka minula double take-out a my jsme mohli dohodit na tři. Němky zahrály blank v šestém a sedmém endu. Nedařilo se jim proti nám vytvořit pozici na skórování a začaly chybovat. Nám se bohužel nepodařilo chyb využít. V sedmém endu jsme měli dobrou pozici na steal, nicméně jsme jí nevyužily. Poslední end s výhodou zvládly Němky skvěle. 

St 9. 1. / 7:00 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Česká republika * 0 1     3     ×   4
Německo        3 2   0 0 ×   5

 

 

Junioři

I soutěž juniorů byla rozdělena do tří skupin a klíč k postupu do playoff byl totožný. Čeští junioři třikrát vyhráli a čtyřikrát prohráli, za což se umístili ve skupině na šestém místě a nepostoupili do vyřazovacích bojů. To je stejný výsledek jako v loňském roce. V celkovém pořadí patří Čechům 18. příčka.

Mezi nejlepší světové týmy postoupili Novozélanďané, Italové a Číňané.

 

Rozhovor s Jaroslavem Vedralem, koučem juniorů

Zopakovali jste loňskou bilanci 3:4. Ambice byly vyšší, takže předpokládám, že nejste spokojení. Čím to bylo?
Během zápasů se nám bohužel nepodařilo držet stálý tlak. Naše výkony byly dosti kolísavé, zkrátka nám to nelepilo. Na lepší výsledek jsme bohužel tuto sezonu neměli. Úroveň zahraničních týmu byla vyšší než nejvyšší juniorská česká!

V posledních dvou zápasech jste změnili skipa/viceskipa, ale pořadí jste zachovali. Jaký byl důvod? Zabralo to proti Hongkongu?
Pavla začalo trápit po druhém zápase rameno a jelikož nemohl dále zametat, tak jsme se rozhodli pro tuto změnu. Proti Hongkongu jsme předvedli nejhorší zápas, ale i tak to na výhru stačilo.

Utkání měla často netradiční průběh. Maďaři uhráli trojku, ale dál již nebodovali a vy jste uhráli dvojku a ukradli čtyři jedničky za sebou. Naopak proti Slovensku jste neuhráli ani bod.
Utkání s Maďarskem bylo naším nejlepším a výhra byla zasloužená! Co se týče zápasu se Slovenskem, tak to bylo opačné. Spojení taktických i dalších chyb nás prostě zabilo.

 

Podrobné výsledky naleznete na webu curling.cz/wjbcc2019


 
Forward

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024