MS A vozíčkářů 2023

10. 3. 2023

Historické 8. místo a udržení v MS A

Na Mistrovství světa A vozíčkářů odjížděli naši reprezentanti s cílem umístit se na 9. příčce, která znamená udržení v elitní skupině MS. Nakonec plán nejen splnili, ale ještě navíc o jedno místo vylepšili. A málem z toho bylo dokonce play-off! Od postupu mezi nejlepších šest týmů světa je nakonec dělila jedna jediná výhra.

Tým ve složení Dana Selnekovičová (skip), Martin Tluk (viceskip), Milan Bartůněk a Radek Musílek odjíždí z Kanady s pěti výhrami, šesti prohrami a hlavně historickým úspěchem v podobě udržení v „áčku“. Navíc je může hřát vědomí, že světová elita je na dosah a příští rok v Koreji mohou reálně usilovat o play-off. 

„To, jak tým reprezentoval Česko a český curling, bylo jednoduše fantastické, heroické – tým se před i v průběhu turnaje potýkal se zdravotními problémy a kvůli tomu na turnaj odcestovali jen čtyři hráči. S tlakem se ale tým vypořádal statečně a po zlatu na loňském MS B si připsal další historický výsledek v podobě udržení účasti v Áčku pro příští rok.“ hodnotí úspěch českých curlerů trenér Sune Frederiksen.

O výsledcích jednotlivých zápasů jsme psali zde: https://curling.cz/wwhcc2023/ 

 

230305 T2 354
World Wheelchair Curling Championship 2023, Richmond, Canada, foto: WCF/Cheyenne Boone

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024