Mixed doubles: O olympijské body proti Maďarsku

28. 4. 2017

Jasnou výhrou v posledním zápase proti Francii (11:3)  se česká dvojice Zuzana Hájková a Tomáš Paul rozloučila se základní skupinou mistrovství světa v mixed doubles a upevnila svoji dobrou výchozí pozici pro play-off.

Postupem z druhého místa ve skupině (za neporaženými Američany a před favorizovanou Kanadou) jdou do osmifinále nasazeni jako sedmý tým a o čtvrtfinále a důležité olympijské body se střetnou s dvojnásobnými mistry světa z Maďarska Dorottyou Palancsou a Zsoltem Kissem, kteří po slabším startu do světového šampionátu svou hru postupně zlepšují.

Tomáš Paul: „V zápase s Francií jsme měli dva hlavní úkoly, samozřejmě vyhrát, ale navíc ještě naházet co nejlepší LSD kvůli celkovému pořadí ve skupině, ale i kvůli nasazení do playoff. Obojí se nám podařilo. Francouzům jsme hned v prvním endu dali pětku a prakticky bylo rozhodnuto. LSD se nám podařilo lépe než vedle hrajícím Kanaďanům, takže bez ohledu na výsledek zápasu USA-Kanada jsme v případě naší výhry měli jistotu druhého místa ve skupině.“

Zuzana Hájková: „Rozpis nám přisoudil tým Maďarska, kteřý sice minulý rok neuhrál žádné olympijské body, ale jsou to bývalí dvojnásobní mistři světa. Rozhodně nás nečeká lehký zápas, ale to se ani v playoff mistrovství světa čekat nedá. Zítra jakoby začínal úplně nový turnaj, výsledky ze základní části nic neznamenají. Pokud se nám ale do playoff podaří přenést výkon zápase proti Kanadě, tak naše šance určitě nejsou zanedbatelné.“

I další zápasy osmifinále nabídnou zajímavá utkání – reprízu loňského finále Rusko – Čína nebo souboj dvou curlingových velmocí Skotsko – Kanada, která může poraženému vydat olympijskou stopku.

Páteční časový rozpis (středoevropského času):

17.00: Korea – Irsko; Rusko – Čína; Lotyšsko – Švédsko; Skotsko – Kanada

20.30: Švýcarsko – Španělsko; Norsko – Itálie; ČR – Maďarsko; USA – Finsko

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024