Mistrovství Evropy v curlingu 2026 rozšiřuje počet účastníků

4. 6. 2026

Evropský šampionát v curlingu čeká od roku 2026 významná změna. World Curling rozhodl o navýšení počtu účastnických týmů na 12 v mužské i ženské kategorii, což přinese širší zastoupení evropských zemí. Rozšíření turnaje potvrzuje rostoucí popularitu curlingu v Evropě a slibuje ještě pestřejší a konkurenceschopnější mistrovství, které se uskuteční od 27. října do 1. listopadu 2026 v Ostravě.

Týmy budou rozděleny do dvou šestičlenných skupin podle žebříčku členských asociací z předchozí sezony. Každý tým odehraje pět utkání v základní části a dva nejlepší celky z každé skupiny postoupí do semifinále. V semifinále se utkají vítězové skupin s druhými týmy opačné skupiny. Vítězové těchto zápasů následně zabojují o zlato, poražené čeká zápas o bronz.

V mužské kategorii se na mistrovství Evropy představí tradiční curlingové velmoci včetně Švédska, Skotska, Švýcarska, Norska či Itálie. Chybět nebude ani česká reprezentace Dukla Zbraslav skipa Lukáše Klímy, která si zajistila účast díky umístění v evropském žebříčku. Mezi další potvrzené účastníky patří například Polsko, Německo, Belgie, Španělsko nebo Nizozemsko.

V ženské kategorii se představí reprezentace Švédska, Skotska, Švýcarska, Norska, Dánska, Turecka, Itálie či Litvy. Účastnické pole doplní také Lotyšsko, Estonsko, Německo a český ženský tým Liboc 3 skipky Anny Kubeškové.

Vstupenky na šampionát jsou již v prodeji. Návštěvníci si mohou vybrat z několika typů vstupenek podle toho, jakou část turnaje chtějí navštívit. K dispozici jsou permanentky na celý turnaj, celodenní vstupenky na jednotlivé hrací dny i zvýhodněné vstupenky na základní část a play-off. Samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy budou uvolněny do prodeje přibližně dva měsíce před začátkem mistrovství. Vstupenky je možné zakoupit online prostřednictvím portálu Enigoo nebo přímo na místě během turnaje.

 

Všechno o šampionátu naleznete na webu https://www.curling.cz/ME2026/

Kvalifikace na OH mixed doubles je pro mě největší trenérský úspěch, říká Scoffin

4. 6. 2026

Mistrovství Evropy v curlingu 2026 rozšiřuje počet účastníků

4. 6. 2026

Být fit před těhotenstvím je klíč, říká trenérka top curlerů

27. 5. 2026