MČR MD 2023: titul obhájil Dion WC

7. 2. 2023

 

Julie Zelingrová a Vít Chabičovský (Dion WC) potvrdili roli favoritů a z finálového turnaje, který se hrál 4.-7. února v Praze, vyšli jako vítězové a jsou tedy mistry ČR mixed doubles pro rok 2023. Ve finále porazili Dion GG (Farková/Jakl) 2:1 na zápasy. Bronz vybojovala Zbraslav Z (Frederiksem/Válek).

Zatímco loňské vítězství, kdy v souboji o titul porazili olympioniky Paulová/Paul, patřilo do kategorie překvapivých, letos už byli favority, do finálového turnaje vstupovali jako jedničky a jejich vítězství se tak trochu očekávalo. Tlak ale i přes svůj mladý věk zvládli na výbornou. 

„Loni to bylo mnohem jednodušší, protože jsme neměli co ztratit. Je náročnější ten titul obhájit, než ho získat poprvé.“ hodnotí zisk letošního titulu Vít. „Teď to bylo o dost těžší i proto, že finále bylo proti spoluhráčům. Tak to bylo emotivnější.“ doplňuje Julie.

 

DSC01686

Foto: Tomáš Kadlec

 

V základní části finálového turnaje Zelingrová/Chabičovský ani jednou nezaváhali a postoupili rovnou do bojů o titul, kde se střetli s Dion GG (Farková/Jakl). Stejně jako v loňském roce musel i letos o mistrovi ČR rozhodnout až třetí zápas. Ten si Zelingrová/Chabičovský pohlídali, zvítězili 9:6, a k podzimnímu juniorskému titulu mistrů ČR přidali také titul mezi dospělými. 

„Ve finále jsme hráli proti spoluhráčům, takže to bylo jiné, než s kýmkoliv jiným, bylo tam hodně emocí.“ popisuje finálové utkání Vít. „Určitě to bylo těžší, než kdybychom hráli proti komukoliv jinému.“ potvrzuje slova svého partnera Julie. 

Snímek obrazovky 2023 02 07 v 21.00.01

Výsledek rozhodujícího zápasu

 

Výhrou na MČR zároveň získali právo startu na mistrovství světa, které se bude konat v dubnu v Koreji. „Na MS se moc těšíme, zkusíme neudělat ostudu!“ popisuje se smíchem turnajové cíle Vít. 

Nestihli jste finálový zápas? Pusťte si jej na Recastu!

Výsledky najdete zde.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024