Liboc 3 opět vyhrála finále MČR žen!

8. 4. 2018

Tým ve složení Ežen Kolčevská, Klára Svatoňová, Tereza Plíšková, Alžběta Baudyšová, Anna Kubešková zvítězil ve finálovém turnaji a získal opět titul mistra ČR a právo reprezentovat na listopadovém mistrovství Evropy.

První finále týmů Liboc 3 a Savona M se hrálo velmi opatrně a defenzivně, avšak Liboc dokázala zápas ovládnout, soupeřkám dovolila zisk pouze jediného bodu a proto Savona utkání po osmi endech ukončila za stavu 1:6.
Druhé a potenciálně poslední finále v neděli dopoledne bylo o poznání ofenzivnější a divácky atraktivnější. Napínavé utkání bylo velmi vyrovnané až do posledního endu, v němž byl stav 6:6 a výhodu posledního kamene měla Liboc. Tým Anny Kubeškové dokázal zvládnout koncovku zápasu a ziskem jednoho bodu zvítězil 7:6 a tím vyhrál v celém finálovém turnaji a opět se stává mistrem ČR pro rok 2018 a má právo reprezentovat Českou republiku na listopadovém mistrovství Evropy.
Obhájkyně a favoritky si připsaly další úspěch a uzavřely poměrně úspěšnou sezónu. V té se jim sice nezdařilo postoupit na OH ze světové kvalifikace v Plzni, ale na mistrovství Evropy 2017 vybojovaly postup na mistrovství světa, kde získaly šestou příčku, což je historicky nejlepší český výsledek. Tento tým dosáhl i pěkných výsledků na turnajích Světové série (WCT), včetně prvního místa z turnaje ve Wetzikonu.

Popis průběhu finálového turnaje naleznete zde. Aktuální informace na twitteru ČSC https://twitter.com/CeskyCurling

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024