Liboc 3 i Zbraslav Klíma obhájili mistrovské tituly

2. 10. 2020

Ve finálovém turnaji MČR žen pošesté v řadě zvítězil tým Liboc 3 (Kubešková). Mistrem ČR v kategorii mužů se podruhé stal Zbraslav Klíma. V obou případech se jedná o dohrávku sezóny 2019/20.

Ženy

Ženského finálového turnaje se zúčastnily pouze tři týmy. Zbraslav W nenastoupila a bylo tedy jasné, že všichni účastníci postoupí do playoff. Po základní části neporažená Liboc 3 postoupila rovnou do finále. Zbylé dva celky Savona H (Synáčková) a Savona M (Miklíková) se utkaly v semifinále o postup dál. 

Úvodní část semifinále byla vyrovnaná, ale těsně před přestávkou tým Hany Synáčkové skóroval trojkou. Savona H si pak už vedení nenechala vzít a se skóre 12:4 postoupila do finále.

Samotné finále se hraje na dvě vítězství. V něm se Savoně H naopak příliš nedařilo a kromě jednoho endu nedokázala svou výhodu přetavil v bodový zisk. Utkání skončilo 10:2 ve prospěch obhájkyň. Druhý finálový souboj se konal ještě ten samý den, ale byl však výrazně vyrovnanější. Do přestávky se skórovalo pouze jedničkami. Liboc 3 po půlce sice uhrála trojku, ale Savona H úspěšně dotahovala. Nakonec však obhájkyně zvítězily 7:5 a tím pošesté v řadě získaly mistrovský titul.

Tým Liboc 3 bude reprezentovat na jarním mistrovství světa žen 2021.

 

Podrobnější výsledky naleznete na webu curling.cz/finale-zen-2020

 

MČR žen 2019/20

1.Liboc 3

2.Savona H

3.Savona M

4.Zbraslav W


Muži

Základní část mužského turnaje byla o poznání napínavější. Po dvou kolech vzájemných soubojů přímo do finále postoupil neporažený tým Zbraslav Klíma. Průběžné druhé místo získal Kolibris 1 (Šik) a třetí Liboc (Kubeška). Čtvrté místo zbylo na Zbraslav OH.

V semifinálovém souboji od začátku vedl Kolibris 1 a nakonec nad Libocí zvítězil 7:4, čímž postoupil do finále. Ve finále se tedy utkali mistři z posledních dvou sezón. V prvním napínavém souboji zvítězil předloňský mistr Kolibris 1 poměrem 8:6, naopak ve druhém utkání vyhrál celek Zbraslav Klíma 9:6 a tak se muselo rozhodnout až třetím zápasem. To bylo o něco méně vyrovnané, jelikož v polovině Zbraslav vedla již 6:2. Obhájce titulu si vedení udržel a zápas skončil za stavu 9:5. Jedná se o první úspěšnou obhajobu titulu po šesti letech (v roce 2014 naposledy vyhrál tým Jiřího Snítila).

Kvůli rušení mezinárodních šampionátů bohužel česká mužská reprezentace nejede na mistrovství Evropy ani na mistrovství světa.

 

Podrobnější výsledky naleznete na webu curling.cz/finale-muzu-2020

 

MČR mužů 2019/20

1.Zbraslav Klíma

2.Kolibris 1

3.Liboc

4.Zbraslav OH


Tyto finálové turnaje uzavřely sezónu 2019/20.

Semifinále a finále může shlédnout na webu České televize.

 

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024