Kvalifikace o svět 4 neděle

28. 1. 2018

Rozhodnuto: reprezentací bude tým Anny Kubeškové

Druhý semifinálový zápas vyhrála Zbraslav W. Oba týmy tedy měly na kontě jedno vítězství, napínavý souboj tudíž pokračoval až do odpoledních hodin. V závěrečném utkání se víc dařilo týmu Liboc 3 skipky Anny Kubeškové, který nakonec vyhrál jednoznačně 11:5. Tento celek tedy bude reprezentovat Českou republiku na březnovém mistrovství světa žen v Kanadě.

Průběžné výsledky zde.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Druhé finálové utkání začalo vyrovnaně, avšak Liboci 3 se od čtvrtého endu nedařilo ve výhodě skórovat. Soupeřky jim postupně ukradly celkem čtyři body, což byl náskok, který se týmu skipky Kubeškové nepodařilo snížit. Zbraslav W tedy vyhrála 7:4 a o vítězkách muselo rozhodnout až třetí finálové utkání.

Vyrovnaný průběh třetího finálového zápasu ukončil pátý end, v němž Liboc 3 získala pět bodů ve výhodě a tím v podstatě rozhodla zápas. Soupeřky totiž již nedokázaly skórovat větším bodovým ziskem. Po devíti endech tým Anny Kubeškové zvítězil 11:5 a bude tedy reprezentovat ČR na mistrovství světa.


Rozhovor s vítěznou skipkou Annou Kubeškovou

Průběh kvalifikace byla poměrně vyrovnaný. Čím to bylo?
Celý tento turnaj významně ovlivnil led, který v některých místech netočil ani dvě stopy. To není závodní led, na tom se nedá hrát kreativní hra. Kdo prohrává se jen těžko vrací zpět, protože prakticky není možné za žádný guard zajet. Jak jsem předpovídala už předtím, byl to pro nás mírný handicap, protože víc hrajeme v zahraničí na mnohem točivějších ledech. 

Jak bys popsala průběh finále?
Soupeřky hrály velmi hezky. Hodně se dařilo backendu, takže přestože jsme v první polovině endu třeba vytvořily nějaký tlak, holkám ze Zbraslavi se podařilo hrozbu odvrátit a speciálně v tom druhém finálovém zápase ji přetavit v jejich vlastní tlak. To se projevilo pochopitelně i na scoreboardu.
Ve třetím zápase se po jejich dvou chybách a několika našich dobrých kamenech objevila šance skórovat číslem a tentokrát se nám ji povedlo využít. V sedmém endu jsme to potvrdily trojkou a pak jsme udržovaly náskok.

Jaké vidíte své šance na MS ve srovnání s loňským sedmým místem?
Netroufám si odhadovat výsledek. Mistrovství světa v olympijském roce je velmi nevyzpytatelné. Některé státy posílají B týmy a olympijské týmy odpočívají. Jiné státy zase ne. Dokud nebudeme vědět, kdo tam pojede, bylo by to věštění z koule.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024