Kubešková opět zvítězila na turnaji ve Wetzikonu

11. 11. 2018

Tým Anny Kubeškové podruhé za sebou vyhrál turnaj Světové tour ve Wetzikonu. Turnaje se zúčastnila i česká dvojka – celek skipky Evy Miklíkové – která se probojovala do čtvrtfinále.

Týmy mistryň i vicemistryň ČR se zúčastnily International ZO Women’s Tournament ve Wetzikonu, který patří do Světové curlingové tour WCT. Sedmnáct týmů bylo rozděleno do tří skupin. Tým Evy Miklíkové, který hraje domácí soutěž pod názvem Savona M, rovnou třikrát na úvod vyhrál a následně s bilancí 3:2 postoupil do čtvrtfinále. Celek Anny Kubeškové vybojoval postup mezi nejlepších osm týmů díky stejné bilancí 3:2.
Ve čtvrfinále se tým Miklíkové utkal se švýcarským týmem skipky Schori, kterému bohužel podlehl. Nicméně i tak je playoff turnaje WCT skvělým výsledkem: “Byl to pro nás první turnaj WCT v této sestavě. Díky suverénnímu vstupu do turnaje jsme se dostaly mezi top 8 týmů, mezi nimiž byly i týmy, které jsme ve skupině porazily. Ve čtvrfinále jsme hrály proti soupeři s přesnou defenzívou a naopak naše hra se stala mnohem méně přesnou. Podmínky pro hru byly velmi dobré. Led jezdil rychle (14,5+ s na tee line), celkem konstantně a dalo se hodně domést. S celkovým výsledkem jsme spokojené. Jsou to pro nás cenné zkušenosti a těšíme se na další.”

Anna Kubešková narazila ve čtvrfinále na německou legendu Andreu Schöpp, kterou překonala 9:3. V semifinále se tým Kubeškové utkal s celkem skipky Schori, tedy s přemožitelkami druhého českého týmu. Vyrovnané semifinále rozhodl až extraend a ne příliš úspěšný závěrečný kámen švýcarské skipky, díky kterému Češky ukradly bod, zvítězily 4:3 a tím postoupily do finálového boje. V něm se české hráčky utkaly s ruskou reprezentací, kterou skipuje Alina Kovaleva. I toto vyrovnané utkání rozhodnul až extraend, který i v tomto případě skončil lépe pro český tým. Díky tomu tým Anny Kubeškové obhájil loňský triumf a připisuje si první titul z turnaje WCT v této sezóně.

“Hrálo se nám dobře. Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykly na led, který byl čitelný hůře, než je obvyklé. Rychlost nám herně vyhovovala, točivost byla menší, než bychom si přály. Jsme rády, že se nám podařilo titul obhájit a věříme, že se nám podaří zachovat vítěznou vlnu i směrem k mistrovství Evropy.”

Tým Anny Kubeškové bude reprezentovat ČR na mistrovství Evropy, které se koná v estonském Tallinnu ve dnech 17. – 24. listopadu. Informace o ME naleznete na stránce curling.cz/ecc2018

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024