Kubešková opět v zahraničí a zahájení mužských soutěží v Praze

12. 10. 2018

Tým Anny Kubeškové tráví tento víkend ve Švýcarsku na turnaji Women’s Masters Basel. V Praze se zároveň odehraje první kolo letošní mužské divize a 1. ligy.

Women’s Masters Basel

Mistryně ČR i tento víkend zamířily na turnaj Světové curlingové tour (WCT). Tento turnaj v Basileji se hraje ve skupinách po pěti, z každé skupiny následně postoupí dva týmy do playoff. Z důvodu nemoci v týmu Anny Hasselborg však bude přítomno pouze 19 týmů. Vloni zvítězil čínský tým skipky Wang, který se letos neúčastní.

Pro český tým budou papírově největšími soupeřkami ve skupině vicemistryně světa a dvojnásobná evropská mistryně Anna Sidorova a dvojnásobná mistryně světa a držitelka stříbrné medaile z OH Binia Feltscher. S nimi se potkají hned v úvodních zápasech v pátek. S Annou Sidorovou se Češky utkají od 9.00 a s Biniou Feltscher od 19.00. V sobotu se tým Anny Kubeškové utká od 9.00 se Švýcarkou Raphaelou Keiser a od 15.30 s Alinou Fellmann.

Na dopolední zápas Kubešková vs. Sidorova se podívejte na youtube.

Aktuální výsledky naleznete na webu organizátorů nebo na webu WCT.

V loňském roce se tento turnaj hrál systémem 3KO a tým skipky Kubeškové skončil s bilancí dvou výher a tří porážek.

 

1. liga mužů

Šestnáct mužských týmů se utká letos utká v prostřední české curlingové soutěži. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin, v nichž odehrají dvě kola vzájemných zápasů a ty nejúspěšnější ještě čeká finále 1. ligy, které rozhodne o jednom týmu, který postoupí přímo do extraligy a o jednom týmu, který dostane šanci vybojovat postup v baráži proti týmu z extraligy. Poslední týmy ve skupinách pro příští sezónu spadnou do divize, oba předposlední týmy čeká baráž o udržení. Po loňské sezóně do 1. ligy sestoupily tým Kolibris 2 a Savona 5. Savona 5 se však rozpadla, takže její místo zaujme původně divizní tým Savona 6. Z divize se do 1. ligy dostali Ledoborci Juniors a Klub z Viktorky.

Aktuální výsledky a rozpis naleznete zde.

 

Divize mužů

Nejnižší české soutěže se v aktuální sezóně zúčastní 18 týmů rozdělených do dvou skupin. Skupina A odehraje své první zápasy o víkendu 13. – 14. října, skupinu B to čeká o týden později. V loňské sezóně do této skupiny divize sestoupily týmy Brno – Východ a Zbraslav M. Ve skupině týmy odehrají dvě kola vzájemných utkání a následně první tým ve skupině postoupí do 1. ligy a druhý tým si o ni zahraje baráž.

Aktuální výsledky a rozpis naleznete zde.


Kalendář soutěží je umístěn zde.

Loňské výsledky českých soutěží naleznete v newsletteru SKIP:

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024