Kongres WCF

14. 9. 2017

By Human write at English Wikipedia - Transferred from en.wikipedia to Commons., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8768573

Ve slovinském Bledu se od čtvrtka 14. září koná Světový curlingový kongres. Během celého víkendu se bude řešit řada témat a návrhů, z nichž se většina týká formátu soutěží kvůli nárůstu počtu aktivních curlingových zemí.

Jedná se například o rozšíření Mistrovství světa vozíčkářů z 10 na 12 týmů, nebo přidání otevřeného kvalifikačního turnaje před Olympijskou kvalifikaci 2021. Nyní se světové olympijské kvalifikace (která se odehraje v prosinci v Plzni) mohou účastnit pouze týmy, které odehrály v předchozích letech dost bodů, ale nedostaly se přímo na Olympijské hry.

Dalším zajímavým tématem je dvojice návrhů na rozšíření Mistrovství světa z 12 na 13 nebo 16 týmů. Hlavní příčinou je rostoucí zájem o curling v zemích z pacificko-asijské oblasti, které mají nyní nárok pouze na dvě místa na MS stejně jako Amerika, kde je curling populární prakticky pouze v USA a Kanadě. Z Mistrovství Evropy dnes postupuje 8 týmů.

Herně nejzajímavějším návrhem je zavedení free guard zone na 5 kamenů místo dnešních 4. Free guard zone je zjednodušeně počet kamenů před kruhy, které se nesmí na začátku vyrážet ze hry. Očekává se, že zavedení tohoto návrhu zvýší diváckou atraktivitu hry.

Hlavní hlasování proběhne v neděli 17. září. Aktuální informace budou umístěny na kanály Světové curlingové federace: twitter, facebook, instagram, web.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024